Читомо > Календар подiй > Наукова конференція «Бібліотекарки України: Марія Грідіна» запрошує слухачів

Календар подiй

Наукова конференція «Бібліотекарки України: Марія Грідіна» запрошує слухачів

26-09-2017 | 09:00
м. Київ, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, пр-т Перемоги, 50

Наукова конференція «Бібліотекарки України: Марія Грідіна». 

На конференції плануються виступи та повідомлення науковців, діячів культури, фахівців архітектурно-будівельної галузі, бібліотекарів.

Під час конференції демонструватимуться виставки архівних документів та галузевих унікальних видань із фондів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Організатори конференції
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного
Національна спілка архітекторів України

Довідка:

Марія Федорівна Грідіна (дівоче – Лідле) народилася 18 січня 1900 р. в Санкт-Петербурзі, там пройшли її дитинство та молодість.
З 1908 по 1919 рр. навчалася в жіночій гімназії, яку закінчила з срібною медаллю.
З 20 квітня 1920 р. працювала конторщицею в «Комгосоора» (Комитет государственных сооружений Высшего народного хозяйства) міста Миколаєва. В цьому році вийшла заміж за архітектора Василя Грідіна. Через хворобу пасинка вимушена була звільнитися з роботи.
З 1926 по 1930 рр. була студенткою Ленінградського державного музичного технікуму імені Глінки. Навчалася на вокальному відділенні при Оперній студії Ленінградської консерваторії. Отримати диплом не вдалося – на 4 курсі Марія не здала один іспит. Причиною стала тяжка хвороба, що призвела до часткової втрати слуху.
З 1930 р. займалася на заочному відділені курсів «Іноземних мов», оволоділа англійською, французькою, німецькою мовами, добре знала італійську та польську.
Бібліотечну діяльність М. Ф. Грідіна розпочала в 1933 р. в Технічній бібліотеці при Виборзькому Будинку культури Ленінградської області. В тому ж році отримала відрядження до Технічної бібліотеки заводу «Червона зоря» в Ленінграді із завданням налагодити роботу зі спеціальною книгою серед робітників та молодшого технічного персоналу.
У 1939 р. переїздить в Москву та працює в Політехнічній бібліотеці спочатку старшим інформатором з іноземної технічної літератури, пізніше – завідувачем відділу наукової бібліографії та перекладів. Під час Другої світової війни залишилася в Москві, продовжувала працювати в бібліотеці. Займалася обслуговуванням установ та організацій, що працювали на оборону, спеціальною технічною літературою. За це отримала медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.».
У 1944 р. на запрошення Української філії Академії архітектури СРСР переїхала до Києва (протягом 1944–1947 рр. працювала в Науковій бібліотеці, бюро наукової інформації Академії на посадах завідувача відділу зберігання, завідувача бюро).
Протягом 15 років (лютий 1948–травень 1963 рр.) Марія Грідіна була на посаді директора академічної Наукової бібліотеки.
У 1963 р. Марія Ґрідіна звільнилася з роботи та переїхала в Леніград, де вела активний спосіб життя: працювала, відвідувала виставки, музеї, кінотеатри та концерти.
Дата смерті наразі невідома.

Довідки за телефоном: (044) 456-01-72
Контактні особи: Наталія Світла, Віра П’яскіна
Електронна адреса: metdnabb@ukr.net

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe