Читомо > Календар подiй > Довкола книжки Олександри Гайдай «Кам’яний гість. Ленін у центральній Україні» проведуть дискусію

Календар подiй

Довкола книжки Олександри Гайдай «Кам’яний гість. Ленін у центральній Україні» проведуть дискусію

10-04-2018 | 18:00
м. Київ, книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Видавництво «К.І.С.» запрошує на дискусію довкола книжки Олександри Гайдай «Кам’яний гість. Ленін у центральній Україні», присвячену річниці декомунізаційних процесів. Учасники: Олександра Гайдай, Владислав Гриневич.

1 серпня 1990 року в українському місті Червоноград сталася безпрецедентна в СРСР подія – вперше був демонтований пам’ятник Леніну. Знесення статуї творцю радянської держави на початку 1990-х в західних областях контрастує з іншими регіонами, де пам’ятники залишалися до 2014 року.

Радянська спадщина, і пам’ятники Леніну як її центральний елемент, дедалі частіше стають предметом експертного обговорення в Україні. Учасники дискусій, зазвичай, мають визначену позицію щодо долі радянських символів: або зберігати «для історії», або знищувати як нав’язану спадщину. Наявність сумнівів чи невпевненість «не вітаються», адже передбачається, що інтелектуальна еліта має продукувати чіткі відповіді на такі питання.

Однак за дискусіями щодо долі радянських символів, криється інше більш важливе питання: яке наше ставлення до минулого? Усвідомлення цього необхідно зокрема для діалогу з мешканцями окупованих територій, де пам’ятник Леніну досі залишається на головних площах. Для кого і чому ми (не) зберігаємо спадщину? Що для вас (не) означає пам’ятник Леніну? Чи залишиться Ленін у переліку важливих історичних осіб в історії України? Чи буде забутий зі знесенням пам’ятників? Чи не стає сьогодні радянське минуле «сувенірною лавкою»?

Телефон: (044) 337 97 72

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe