Читомо > Віра Агеєва презентує життєпис (не)радянського поета Миколи Бажана

Віра Агеєва презентує життєпис (не)радянського поета Миколи Бажана

24.03.2018 0 Автор:

Віра Агеєва презентує життєпис (не)радянського поета Миколи Бажана.

«Видавництво Старого Лева» запрошує на презентацію книжкової новинки літературознавиці й письменниці Віри Агеєвої – «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета». Авторка видання разом із модераторкою зустрічі Анастасією Левковою говоритимуть про таємниці біографії Миколи Бажана і тексти з подвійним дном.

Серед цікавинок, про які розповість авторка:

  • Як прадід Бажана зустрічався з Папою Римським;
  • Чому Микола Бажан бував у кабінеті Сталіна;
  • Чому Микита Хрущов довірив доповідь на Партконференції синові петлюрівського офіцера Платона Бажана;
  • Чому Бажан зрадив футуризм;
  • Чим Микола Бажан завдячує “Березолеві”;
  • Чому метр Микола Хвильовий став на коліна перед дебютантом Бажаном.

Довідка:

Віра Агеєва — українська письменниця, літературознавця та літературна критикиня. Докторка філологічних наук. Працювала в Інституті літератури НАНУ, заступницею редактора журналу «Слово і час». Досліджує проблеми стильової диференціації української літератури ХХ століття, особливості розвитку українського модернізму. Авторка статей, рецензій, оглядів у журналах «Вітчизна», «Прапор», «Березіль», «Слово і час». Лауреатка Державної премії України імені Тараса Шевченка. З 1996 року — професорка «Києво-Могилянської академії». Член журі «Книга року BBC». Авторка понад 20-ти літературознавчих досліджень.

Анастасія Левкова — літературознавиця, журналістка. Заступниця директора Українського інституут книги з розвитку, кураторка проекту «Приватна урбаністика» на сайті «Тиждень.ua» (tyzhden.ua), редакторка відділу культури «Українського журналу» (УЖ) (Прага). Авторка колонок, статей (переважно про книжки та про міста), інтерв’ю (переважно з письменниками й літературознавцями) у виданнях «Тиждень», «ЛітАкцент», «УЖ» та ін. Цікавиться імагологією (образами міст, країн, націй), питаннями колективної та індивідуальної пам’яті й забуття — про це й пише.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe