Читомо > У Києві презентують книгу про ОУН і УПА та збройні сили Угорщини

У Києві презентують книгу про ОУН і УПА та збройні сили Угорщини

02.06.2014 0 Автор:

У книзі йде мова про складні відносини між українським націоналістичним підпіллям та угорською армією у роки Другої світової війни. Будучи ненадійним союзником Німеччини, угорські війська, що перебували на окупованій території України у 1943-1944 рр., вступили у таємні переговори з представниками УПА, щоб домовитися про ненапад та уникнути непотрібних жертв у протистоянні.

Незважаючи на те, що над обома сторонами тяжів важкий досвід попередніх відносин (зокрема, окупації Угорщиною Карпатської України у березні 1939 р.), угорські військові кола, з одного боку, та керівництво ОУН(б) і командування УПА, з іншого, змогли у складних умовах Другої світової війни віднайти шлях до порозуміння і домовитись про ненапад, нейтралітет та військову співпрацю на антикомуністичній основі. Внаслідок серії зустрічей у грудні 1943 р. відбувся візит української підпільної делегації до Будапешта, де були проведені переговори з представниками угорського керівництва та домовлено про ненапад та співпрацю між УПА та угорськими військами. Після серії воєнних поразок країн гітлерівської коаліції Угорщина шукала шляхів до виходу з війни за посередництвом переговорів із західними альянтами. Водночас вобличчі УПА угорці вбачали «маленького союзника» для протистояння комуністичній експансії на захід. Втім, небажаного кровопролиття так і не вдалося уникнути, а відносини між УПА та угорською армією не були гладкими та до кінця мирними.

Про те, де проходила межа між війною та миром у відносинах між українським підпіллям та угорськими військами у 1939-1945 рр., зможемо почути від автора книги Олександра Пагірі.
Українські пісні визвольних змагань Другої світової війни виконає кобзар Тарас Компаніченко.

Пагіря О. Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945) // Літопис УПА. Бібліотека. Т. 12. – Торонто-Львів: «Літопис УПА», 2014. – 581 с.
http://www.litopysupa.com/main.php?pg=2&bookid=332

Адреса: Музей книги і друкарства України,
вул. Лаврська, 9, корп. 9,
тел. 280-66-23, 093 767 43 81

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe