Читомо > Book Art > Коптські Молескіни Деніела Есінга

Book Art

Коптські Молескіни Деніела Есінга

20.09.2009 4 Автор:

Автор не вважає, що його твір гідний красивого та чудового – так буває. Але тоді автора можна не видавати. Фотограф Даніел Есінг зовсім не такий, щоправда, його не публікувало жодне видавництво. І замість ексклюзивних фотоальбомів, у які б могли потрапити Есінгові світлини, вони перетворилися на сотрінки його перших рукотворних книг.

essig1

Деніел Есінг – американський фотограф, майстер книжкової справи, книжковий скульптор. Після навчання у Карбондейлі (Університет Південного Ілінойсу) вирішує поєднати уміння фотомистество із книготворенням та здобуває другу освіту, спеціалізуючись на ефіопському мистецтві книги. З 1996 року створив не одну сотню артбуків, чим продовжує займатись і досьогодні у північній Кароліні, містечку Ешвіль. Власний творчий процес вважає медитацією, а свої праці оформлює здебільшого із порожіми сторінками – аби потім їх могли наповнити змістом майбутні власники.

essing3

Те, чим займається Деніел Есінг, зветься “bookbinding”, тобто “книгоскріплення”, хоча дослівний переклад, мабуть, не може задовольнити анічиє уявлення про авторські книжки.

Таке укладання начебто новомодне заняття, але насправді подібним генд-мейдом займались іще в IV столітті народи Африки, зокрема і найактивніше – копти. Вони винайшли вузликовий метод збирання книги докупи, любителі рукотворів користуються ним і досі.

essing1

Мотузок, що особливим способом обплітає книгу, втримає не одну сотню сторінок, тож і робти Есінга, хоч і виглядають ззовні наче казкові книжечки, всередині насправді фоліанти, і 1000 сторінок далеко не межа.

essing6

Зшиті сторінки (або сторінки-світлини) Есінг накриває дерев’яною обкладинкою, оздоблюючи її камінням та мушлями, які назбирав упродовж своїх фотоекспедицій Америкою. “Перш, ніж у мене вийшло щось путнє. – каже Есінг, – я працював цілих два роки”.

essing4

Сьогодні містер Деніел читає лекції у провідних мистецьких вишах і розповідає про коптське зшиття, рукотворні книги та книги-скульптури.
Та які Молєскіни (тм). Та куди там)

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Назар Подоля
    10.10.2009 в 9:34 pm

    А что такое книги-фрики в вашем понимании?

  2. irkopupirko
    15.02.2010 в 11:05 pm

    книги, що є нетрадиційними і надто яскраво виділяються із видавничої маси не тільки своїм внутрішнім змістом, але і зовнішньою формою)

  3. galina
    18.02.2010 в 1:30 pm

    такие книги снимают у читателя стандарты, комплексы.

Pingbacks/Trackbacks