Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн > Листи Роксолани : любов та дипломатія. Олександра Шутко

Нон-фікшн

Листи Роксолани : любов та дипломатія. Олександра Шутко

13.08.2017 0 Автор:

Шутко О. Листи Роксолани : любов та дипломатія / Олександра Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 160 с. ІSBN 978-966-10-5013-5

У цій книзі вперше наведені листи Роксолани в українському перекладі. Йдеться про вісім любовних послань, написаних османською до коханого чоловіка – султана Сулеймана, і три – дипломатичні, адресовані польському королеві Сиґізмунду ІІ Августу та перській принцесі Султан – сестрі шаха Тахмаспа. Разом з перекладом висвітлено й не знані досі в Україні факти з біографії Роксолани, що випливають не лише з її особистого листування, а й із нових відкриттівтурецьких учених. Ця книжка є логічним доповненням попереднього виданняавторки Олександри Шутко «Роксолана:міфи та реалії» (2015; вид. 2-ге – 2016).

Ціна: 99 грн

Замовити книгу

Свідченням палкого кохання султана Сулеймана та Роксолани, яке тривало майже сорок років, що нетипово для чоловіків османської династії, виявилось їхнє листування. Про його наявність стало відомо в середині ХХ століття. Тоді турецька дослідниця НігярАнафарта, яка працювала в архівах Стамбула, виявила сім листів Роксолани. Їх опублікував 1950 року відомий історик Мустафа Чаатай Улучай. Згодом знайшли ще одне послання. Тож нині відомо про вісім листів Роксолани до султана Сулеймана, який більшу частину життя провів у військових походах. Лише дев’ять років він міг перебувати у гаремі поряд з Роксоланою1. Тому листів було значно більше, ніж збереглося. В одному з них султана пише коханому, що вже півтора місяця, котрі вона провела у муках чекання, не було від нього послання. Отже, листування між нею та Сулейманом відбувалось інтенсивно.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe