Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Зарубіжна художня проза > Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять. Лаура Есківель

Зарубіжна художня проза

Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять. Лаура Есківель

10.08.2017 0 Автор:

Есківель Л. Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять : есе / Лаура Есківель ; пер. з ісп. А. Бєлухи. — Київ : Ксенія Мацкевич, 2017. — 128 с. ISBN 978-966-2973-18-1

Серія есеїстики і документальної прози «Мірки та лекала», есе мексиканської письменниці, світове визнання якій приніс дебютний роман «Як вода для шоколаду».
Напевно, нікому не подобається слово «жертва», і ніхто з нас не хотів би нею бути. Однак іноді в житті трапляються невдачі, травми або трагедії. Невдача в коханні, роботі, втрата близької людини, щось, чого ми не можемо собі пробачити — ці події виявляються надто важкими для того, аби їх просто пережити, і вони залишаються в нас та непомітно керують нашим життям. Ця книга допоможе вийти з парадигми звичного мислення і зробити перший крок, з якого починаються будь-які зміни, допоможе написати нову історію.
Це — книга-діалог автора з читачами, де автор пропонує читачам відповісти на низку питань і написати історію власного життя. Метою книги є допомога читачу у відновленні контролю над своїми спогадами і реконструкція творчого погляду на своє теперішнє та майбутнє.

Лаура Есківель — мексиканська письменниця, світове визнання якій приніс дебютний роман «Як вода для шоколаду» (1989 рік). Твір було екранізовано та перекладено 33 мовами світу й саме він, написаний у стилі магічного реалізму, від початку і донині асоціюється з її іменем. Хоча після нього авторка написала ще вісім книг у різних жанрах: збірку оповідань «Інтимні смачності: філософський трактат про кухню», роман-реінтерпретацію «Малінче», наукову фантастику «Закон кохання»,  роман у жанрі магічного реалізму «Швидкий як бажання», казку «Морська зірочка», детектив «Люпіті подобалося прасувати», «Книга емоцій» та «Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою».

Ціна: 60 грн.

Усім людям подобається слухати казки, і найбільше — в дитинстві. Діти можуть слухати ту саму казку знову і знову, чудово знаючи, як буде розгортатися розповідь, і не дозволяють жодним чином змінювати фінал. Точне знання того, що станеться з героями казки, дає їм відчуття безпеки, бо гарантує, що майбутнє не є невідомим, чи непередбачуваним, що воно не лякає. Їм подобається знати, що герой виходить переможцем, що злодіїв так чи інакше буде покарано, а порядок — відновлено.

Коли ми виростаємо, то розуміємо, що речі так не працюють. Світ непередбачуваний. Ніхто з нас не може бути впевненим у тому, що станеться наступного дня, і ми постійно відчуваємо, що не керуємо своєю долею. Можливо тому в моменти кризи ми безнадійно шукаємо вихід, рішення, вказаний шлях, як ті герої казок, які ми слухали в дитинстві. Якийсь напис. Якийсь голос, що скаже: «Сюди». Щось або когось, хто нам допоможе, адже ми не бачимо рішення наших проблем. Було б добре, якби ми усвідомили, що, на відміну від дитячих казок, в яких хтось уже вирішив долю головних героїв, ми все-таки маємо голос в нашій особистій, сімейній та національній історії.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe