Читомо > Казкарка > Добірки > Топ-5 українських дитячих книжок для творчості

Добірки

Топ-5 українських дитячих книжок для творчості

11.03.2016 0 Автор:

Дитячі книжки, що комбінують під однією обкладинкою цікаві історії або факти, розмальовки, завдання та ігри, є популярними в усьому світі. Їх називають книжками для творчості, книжками-іграми або ж книжками для дозвілля, англійською – activity books. У нашому огляді – найцікавіші новинки даного формату, створені українськими художниками та письменниками.

1. Ірина Негован. Олександра Кучер. Яскравий щоденник

Формат щоденника передбачає, що маленький читач перегортає й заповнює щодня по сторінці цієї книжки для творчості. На кожному розвороті є: 1) місце для зазначення дати; 2) якийсь інтерактивний елемент, наприклад, ребус, розмальовка або гра; 3) “куточок”, присвячений їжі; 4) науковий факт; 5) місце для нотаток; 6) місце для подяки. Видання доступне українскою та російською мовами.

Цей щоденник був придуманий для нашого старшого сина Іллі та його чудових 10 друзів у домашній школі “Хіміка”. Ми з чоловіком втілили в ньому свій досвід і бачення структурного мислення, бажання шукати нестандартні відповіді й жити з відкритими очима. “Загорнули” все це в дитячу упаковку, і ось він з’явився – “Яскравий щоденник”. Чоловік із задоволенням би додав ще підручник з програмування, матаналізу й шахів, але ми з Іллею його відрадили поки 🙂 Ірина Негован

2. Даша Ракова. Велике та маленьке. – Харків: ПЕТ, 2016. – 48 с.

PET-020

Книжка для дозвілля, в якій поєднано розмальовки та творчі завдання. Добре впізнаваний стиль відомої в Україні ілюстраторки створює дуже ніжну й вишукану атмосферу.

PET-022

Rakova

Маленька людина живе на великій планеті, а велика планета така маленька у величезному Всесвіті. Маленьке тільки здається маленьким. Придивися – і ти побачиш його велич! Ця книжка про велике і маленьке, про добро і дружбу. Ти також можеш приєднатися до цієї захопливої гри – малюй, розфарбовуй, фантазуй. Ця маленька книжка принесе тобі велике задоволення! З опису

3. Катерина Степаніщева. Гостинці з Ялинового лісу: казка-розмальовка до свята Миколая. – Київ: Братське, 2015. – 16 с.

 

Святкове видання, в якому поєднано казку, розмальовку, рецепт медяників, цікаві завдання та англійські слова для вивчення.

Малюнки містять дрібніші і великі форми, багато різних звіряток, формочок та інгредієнтів. Доповнюючи власними кольорами та лініями зображення, читачі таким чином долучаються до творення ілюстрацій книжечки, стають співілюстраторами, так би мовити. А опісля можуть й співпекарями – проекспериментувати з батьками на кухні, випікаючи печиво для святого Миколая.
Христина Содомора

4. Максим Розенфельд. З олівцем Європою. – Харків: ПЕТ, 2016. – 48 с.

Olivtskm

24 стародавніх європейських міста під однією обкладинкою. Читачам молодшого та середнього шкільного віку пропонують розфарбувати вітражі й замки, домалювати флюгери й мости, дізнатися, як називаються різні елементи архітектури.

Stambul

oslo

Художник подає насамперед історичний образ європейських міст, пов’язаний із видатними пам’ятками, такими як Тауер чи Колізей.

5. Віолетта Борігард. Принцеса-кухарка. – Київ: “Час майстрів”, 2015.

12042841_946059775433314_2633955791249779218_n-595x736

Малювальна історія з інтерактивними елементами від відомої в Україні ілюстраторки. Головня героїня Нісоль – маленька бунтарка, пригоди якої описано з легкістю й гумором.
4534

 

Маленьким читачам пропонують зафарбувати персонажів та домалювати якісь елементи, ставши співавторами ілюстрацій. Видання доступне українською та російською мовами.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe