Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2016 > Мистецькі видання

Мистецькі видання

«Кримінальний кодекс України» з ілюстраціями Нікіти Кравцова

 

Номер стенду: А09

Кримінальний кодекс України / Ганна Копилова ; ілюстрації Нікіти Кравцова. — К. : Основи, 2016. — 272 с.

Кримінальний кодекс із нормативно-правового акту перетворюється на мистецький проект.

Руйнується стереотипне уявлення про закон як доступний лише фахівцям інструмент. Насправді знати свої права і їх обмеження може й повинен кожен, хай навіть якщо до читання законів його привабить незвичайний дизайн подарованої кимось книжки.

Оформлення видання – це кінетична графіка, виконана червоною і синьою кульковими ручками. Прийоми анімації додають внутрішнього об’єму зображуваному та створюють ефект безперервного руху.

Це виразні драматичні роботи, в яких не просто показана дія, а розкривається весь жах самого поняття злочин.

Нікіта Кравцов (1988 р. н.) – український художник. Народився в м. Ялта. Закінчив НАОМА (2010) та продовжив навчання в аспірантурі. Учасник Art Kyiv Contemporary, бієнале сучасного мистецтва ARSENALE, арт-резиденції Бірючий, автор персональних виставок в Україні та за кордоном. Живе та працює в Парижі.

Автор проекту – Ганна Копилова.

Видання здійснено за підтримки юридичної групи «Фірма».

Сучасне мистецтво. Від імпресіонізму до наших днів (TASCHEN)

Номер стенду: А18

Сучасне мистецтво. Від імпресіонізму до наших днів / за ред. Hans Werner Holzwarth. — TASCHEN. — 696 с.

Митці, які створили сучасне мистецтво. Доскональний ресурс основоположних робіт в модернізмі. Історія сучасного мистецтва розпочалася 150 років тому в Парижі, коли вузьке коло художників, яких ми знаємо як імпресіоністи, шокували весь авторитетний світ мистецтва. Вони писали широкими мазками, які виглядали незавершеними в світлі досконального офіційного мистецтва, вони зображували життя вулиці замість пафосних героїчних сцен і уникали існуючих художніх салонів, організовуючи свої власні виставки. Одного разу переможена академічна манера письма вже більше ніколи не поверталася, і в постійному прагненні йти по новому шляху, один стиль змінює інший, завжди привносячи інновації: після імпресіонізму йде символізм, потім експресіонізм, футуризм, дада, абстрактне мистецтво, новий реалізм, поп-арт, мінімалізм і концептуальне мистецтво. І досі в постмодернізмі й сучасних роботах Кунса, Келлі або Вула живе модерністський рух створювати щось нове. Есе представляють усі основні художні течії, дають читачеві основні поняття в історичному розвитку сучасного мистецтва. У центрі цієї книги – хронологічна послідовність з 200 видатних революційних робіт з текстами до кожної з них, що представляють художника і роблять важливість його робіт безсумнівною. Ці картини і скульптури, фотографії та концептуальні роботи, що вже стали класичними і відкриті несподівано сьогодні заново, розповідають нам історію епохи мистецтва, яка продовжує відроджуватися і процвітати в кожній свіжій ідеї та інновації.

Мова: английська

Ціна 585 грн.

Переглянути зміст

Заха Хадід. Пове зібрання робіт

Номер стенду: А18

Заха Хадід. Пове зібрання робіт. — TASCHEN. — 612 с.

Заха Хадід скандально відома архітектор, яка майже нічого не побудувала за останні роки, незважаючи на те, що її дизайн отримував премії і похвали критиків. Деякі навіть говорили, що її проекти нездійсненні. В останні роки свого життя, революційне бачення Хадід стало реальністю, створивши унікальну нову архітектурну мову міст і споруд таких, як Центр Сучасного Мистецтва Розенталя в Цинциннаті (New York Times назвала його найбільш важливим новим будинком з часів Холодної Війни), науковий центр у Вольфсбурзі, а також центральний офіс BMW в Лейпцигу.

На момент її смерті в 2016 році Хадід міцно утвердилася серед еліти світової архітектури, працюючи над проектами в Китаї, на Близькому Сході, в США і Росії. Вона була першою жінкою- архітектором, яка отримала Премію Прітцкера в галузі архітектури, а також престижну Золоту Медаль Королівського Інституту Британських Архітекторів (RIBA).

Ця масивна монографія видавництва TASCHEN доступна в оновленому форматі охоплює всі проекти Захи Хадід, аж до нового павільйона Serpentine Sackler Gallery в Лондоні. За допомогою фотографій, детальних планів і її власних малюнків, автор простежує еволюцію кар’єри Хадід, що включає в себе не тільки піонерську архітектуру, але і меблі, дизайн інтер’єру, які були ідеально інтегровані в її унікальний всесвіт майбутнього.

Мова: англійська, німецька, французька

Ціна 1650 грн.

Ієронім Босх

Номер стенду: А18

Ієронім Босх. — TASCHEN. — 96 с.

Ієронім Босх (близько 1450–1516) – нідерландський художник, один з найбільших майстрів Північного Відродження, вважається одним з найзагадковіших художників в історії західного мистецтва. Мистецтво Босха завжди мало величезну притягальну силу. Колись вважалося, що «чортівня» на картинах Босха покликана всього лише забавляти глядачів, лоскотати їм нерви, подібно до тих гротескних фігур, яких майстри італійського Відродження вплітали в свої орнаменти. Сучасні вчені прийшли до висновку, що в творчості Босха укладений куди глибший сенс, і зробили безліч спроб пояснити його значення, знайти його витоки, дати йому тлумачення. Одні вважають Босха кимось на кшталт сюрреаліста XV століття, який вилучав свої небачені образи з глибин підсвідомості, і, називаючи його ім’я, незмінно згадують Сальвадора Далі. Інші вважають, що мистецтво Босха відображає середньовічні «езотеричні дисципліни» – алхімію, астрологію, чорну магію. Треті намагаються пов’язати художника з різними релігійними єресями, що існували в ту епоху. На думку Френгера, Босх був членом Братства Вільного Духа, званих також адамітами, – єретичної секти, яка виникла в XIII столітті, але бурхливо розвинулася по всій Європі кількома століттями пізніше.

Його техніка називається «а ля прима». Це метод олійного живопису, при якому перші мазки створюють остаточну фактуру.

Босх – нетиповий художник в панорамі нідерландського живопису і єдиний у своєму роді в європейському живописі XV століття. Вражаючі по винахідливості форми і фігури, що відхиляються від норми, жахливі і парадоксальні, народжені вільною, багатою уявою, що відображає фантазію сучасних Босху північноєвропейських народних оповідань.

Мова: англійська

Ціна 395 грн.

Казимир Малевич. Київський період 1928-1930

Номер стенду: А04

Казимир Малевич. Київський період 1928-1930 / упоряд. Т. Філевська. — К. : Родовід, 2016. — 288 с., іл.

Книжка «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. Київський період 1928-1930» представить теоретичну спадщину Казимира Малевича, що пов’язана з Києвом, Україною – його викладання в Київському Художньому Інституті, перебування в Києві, публікації в часописах «Нова Ґенерація», «Авангард», листи, спогади, публікації, пов’язані з виставкою в Київській Картинній Ґалереї 1930-го року.

Унікальним це видання робить те, що, окрім вже відомих публікацій Малевича, до нього увійдуть тексти мистця, які було знайдені в Києві наприкінці 2015-го року в архіві художника Мар’яна Кропивницького. Саме Кропивницький наприкінці 1920-х років був особистим асистентом Казимира Малевича в Київському Художньому Інституті.

Ідея видання й упорядкування текстів – Тетяни Філевської.

На обкладинці використано фрагмент ескізу К. Малевича проекту кольорового вирішення настінного розпису конференц-зали Всеукраїнської академії наук, Київ, 1929 (НХМУ).

Ройдбурд. Ольга Балашова, Олександр Ройтбурд

Номер стенду: А09

Ройдбурд : альбом / Ольга Балашова, Олександр Ройтбурд. — К. : Основи, 2016. — 444 с.

ISBN 978-966-500-369-4

У книзі розповідь про нашого неординарного сучасника ведеться від імені двох авторів – мистецтвознавиці Ольги Балашової, яка окреслює історичний та культурний контексти перехідної епохи, і самого Олександра Ройтбурда, який у притмаманній йому іронічній манері ділиться спогадами про факти свого життя та людей, яких йому доводилося у ньому зустріти.

Александр Ройтбурд: «Импрессионисты говорили, что пишут мир таким, каким они его видят. Пикассо говорил, что пишет мир таким, каким его знает. Я пишу мир таким, каким я его пишу. И эта сентенция настолько банальна, что вполне достойна стать афоризмом».

Цю книгу створено за підтримки Стелли Беньямінової, Віктора Гордєєва, Юрія Когутяка, родини Мітіних, Олени та Олексія Харько.

33 митці у 3 актах. Сара Торнтон

Номер стенду: А08

Сара Торнтон. 33 митці у 3 актах / Сара Торнтон. — К. : ArtHuss, 2016

Найкраща книга року про мистецтво, за версіями Guardian та Huffington Post. Перекладена 8 мовами.
Сара Торнтон, авторка бестселера «Сім днів у світі мистецтва», розповідає захопливу історію про найважливіших митців сучасності, й те, як вони взаємодіють зі світом та створюють культові роботи. «33 митці у 3 актах» пропонує вражаючу добірку митців, від міжнародних суперзірок до непублічних викладачів мистецтва. Авторка розповідає про свої візити до Ай Вейвея перед та після ув’язнення, про виступи Джеффа Кунса перед новими колекціонерами у Лондоні, Франкфурті та Абу-Дабі. Торнтон зустрічається з Яої Кусамою в її студії, що розташована поруч із токійською божевільнею.  За допомогою інтимних сцен спілкування з митцями, Сара Торнтон розповідає, що означає бути справжнім художником у реальному світі. Книга поділена на три дії: політика, родина та мистецтво. Вона вивчає психіку, особистість, політичні погляди та роботу художників у соціумі. Аналізуючи різні відповіді на запитання «Що таке художник?», вона стає свідком їхніх злетів та падінь.

Ціна на сайті видавництва: 299 грн

Сучасне українське мистецтво. Портрети художників. Галина Скляренко

Номер стенду: А08

Сучасне українське мистецтво. Портрети художників / Галина Скляренко. — К. : ArtHuss, 2016

Жанр творчої біографії художника, як відомо, є одним із найбільш традиційних у мистецтвознавстві. Однак він не тільки не втрачає своєї актуальності, але навпаки, дедалі більше приваблює поціновувачів мистецтва. Адже він дає можливість розповісти не тільки про окремі твори митців, а й про їхню творчість, в якому завжди так чи інакше відбивається життя країни і культури. Українські художники, яким присвячена ця книга, належать до покоління «перебудови», до тих, хто чи не вперше позначив «український простір»
як сучасну тему для дискусій, наповнивши його яскравими образами, новими рішеннями, заново осмисленими традиціями. Їхні твори визначили особливості українського мистецтва останніх десятиліть. Проте написані глибоко, живо і часом несподівано, есе про художників
часто виходять за межі конкретної біографії, розповідають про становлення сучасного мистецтва в Україні, про його особливості, види, форми, художні мови.

Галина Скляренко – кандидат мистецтвознавства, художній критик, куратор. Народилася і живе в Києві. Закінчила мистецтвознавчий факультет Київського художнього інституту (нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Працює у відділі образотворчого мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України та у відділі візуальних практик Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України. Автор понад 500 публікацій про мистецтво і культуру України ХХ століття.

Тіні забутих предків. Графічні історії

Зал Малі.ua

«Тіні забутих предків. Графічні історії» – збірка коротких коміксів від клубу ілюстраторів Pictoric, присвячена однойменному фільму режисера Сергія Параджанова. Сюжети, на які спираються автори графічних історій, узяті з розмов з творцями кінострічки й очевидцями знімального процесу, та охоплюють період роботи над фільмом у Карпатах і Києві, з передісторією написання повісті Михайла Коцюбинського, подальшим розвитком поетичного кіно включно. У своїй структурі зібрання тяжіє до однієї з найдавніших форм коміксу, у якій зображення були тісно пов’язані з текстами коментарів.

Видано за участю FILM.UA Group.

Ціна: 70 грн

Микола Сеньковський. Карпатські листівки 1925–1932

Зал Малі.ua

Микола Сеньковський. Карпатські листівки 1925–1932

Книга стала одним з перших кроків дослідження і популяризації творчості маловивченого українського фотографа початку ХХ століття – Миколи Сеньковського. Його світлини розходилися у форматі листівок по Європі та створювали візуальний образ Гуцульщини у широкої аудиторії. Узагальнення наявного матеріалу є спробою зрозуміти природу наших уявлень про Карпати першої половини минулого століття.

Ціна: м’яка обкладинка – 80 грн, тверда обкладинка – 120 грн

Тіні забутих предків. Книга

Зал Малі.ua

«Тіні забутих предків. Книга» – це спеціальне видання до музейного проекту «Тіні забутих предків. Виставка». Світ культового фільму Параджанова досліджується та аналізується з різних позицій. Автори ввели кінострічку у світовий контекст 60-х років, зібрали етнографічну інформацію про карпатський простір, провели інтерв’ю з безпосередніми учасниками і свідками зйомок, структурували біографічні дані творців картини. Архівні матеріали зі знімального процесу та унікальні розкадрування до «Тіней забутих предків» допомагають реконструювати створення кінокартини більш достовірно, тоді як народні легенди, які утворилися навколо фільму, показані у коміксах Клубу ілюстраторів Pictoric. Потужний культурний вплив «Тіней…» демонструється на прикладах творів сучасного мистецтва. Книга-каталог виступає як результат довготривалого проектного дослідження.

Видано за участю FILM.UA Group.

Ціни: м’яка обкладинка – 500 грн, тверда обкладинка – 800 грн.

АЕРОПОРТ У ФОТОГРАФІЯХ І ТЕКСТАХ. Сергій Лойко

Номер стенду: В08

АЕРОПОРТ У ФОТОГРАФІЯХ І ТЕКСТАХ. Сергій Лойко. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 96 с.

Воєнний роман Сергія Лойка «Аеропорт», опублікований у вересні 2015 року, одразу став бестселером. Автор був одержимий романом протягом усього часу перебування з «кіборгами» в донецькому аеропорту у жовтні 2014 року. 2015 року за висвітлення війни в Україні Сергій Лойко отримав одну з найвищих нагород в американській журналістиці — «Overseas Press Club Bob Considine award» «за хоробрість, достовірність, оригінальність, глибину і виразність описаного». Того ж року Лойка удостоєно престижною премією «Los Angeles Times editorial award» за «найкращі репортажі 2014 року». Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентує до вашої уваги фотоальбом, що містить фотографії Сергія Лойка, зняті у ті найгарячіші дні в донецькому аеропорту, та уривки з роману «Аеропорт».

Дніпрові пороги. Дмитро Яворницький

Номер стенду: А05

Яворницький Д. І. Дніпрові пороги. Альбом фотографій з географічно-історичним нарисом / Д. І. Яворницький ; передм. та прим. О. Ю. Власова ; упоряд. О. О. Савчука. — Харків : Видавець Савчук О. О. — 2016. — 194 с. ; 119 іл. — (Серія «Слобожанський світ». Випуск 9).

Перевидання раритетної книги Д. І. Яворницького «Дніпрові пороги» (1928 р.) здійснюється зі збереженням стилістики та нумерації сторінок оригіналу, але з усуненням друкарських помилок і неточностей. Для значної кількості світлин альбому віднайдено оригінали. Книгу доповнено сучасними передмовою, примітками та ілюстративним додатком з 29 ілюстрацій, більшість з яких публікується вперше.

Видання розраховане на істориків, краєзнавців та всіх, кого цікавить українська минувшина.

Катерина Білокур

Номер стенду: А12

Катерина Білокур : альбом. — К. : Мистецтво, 2016. — 152 с. ; кольорові  ілюстрації

Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900–1961) є тією глибоко національною особистістю, яка символізує Україну, її культуру, самобутню мистецьку душу, уособлює найвищі якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав і упорядкував              М. Кагарлицький.

Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів

Старовинні маєтки України

Номер стенду: А12

Старовинні маєтки України: альбом. — К. : Мистецтво, 2016. — 384 с. ; кольорові  ілюстрації

У виданні повно і всебічно розглядається історія розвитку старовинних маєтків і садиб, садів і парків від середньовіччя до початку XX століття на території України. Багатий образотворчий матеріал, свідчення мемуаристів, архівні дослідження, поетичні рядки дають можливість відчути зв’язок епох, оцінити працю видатних творців палацово-паркових ансамблів, ознайомитися як з широковідомими маєтками та парками України, так і з тими, що не збереглися до нашого часу.

Розраховано на істориків, архітекторів, мистецтвознавців та широке коло читачів.

Мистецтво Київської Русі

Номер стенду: А12

Мистецтво Київської Русі : альбом. — К. : Мистецтво, 2016. — 304 с. ; кольорові  ілюстрації. 

Мистецтво Київської Русі належить до видатних явищ світової середньовічної художньої культури. Хронологічно цей період охоплює X–XIII – час розквіту давньоруської держави, яка виникла внаслідок об’єднання навколо Києва всіх східнослов’янських племен. У виданні репрезентовано унікальні пам’ятки давньоруського зодчества, вражаючі мозаїки та фрескові розписи, гармонійні образи іконопису, знамениті мініатюри, довершені взірці різьбленої пластики та декоративно-прикладного мистецтва. Ці високі здобутки духовної та матеріальної культури минулого захоплюють і надихають на творчі звершення сучасників.

Розраховано на істориків, архітекторів, мистецтвознавців та широке коло читачів.

Петриківський розпис

Номер стенду: А12

Петриківський розпис : альбом. К. : Мистецтво, 2016. — 240 с. ; кольорові  ілюстрації

У виданні вперше так повно репрезентовано колекцію петриківського декоративного розпису Національного музею українського народного декоративного мистецтва з 1913 року і до сьогодні. Майстри різних поколінь із с. Петриківка (Дніпропетровська обл.) створили унікальний пласт українського мистецтва, визнаний у світі як феномен національного художнього мислення. У 2013 році ЮНЕСКО надало цій своєрідній «візитівці» України статус всесвітньої нематеріальної культурної спадщини.

Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

Георгій Малаков. Життя і творчість

Номер стенду: А12

Георгій Малаков. Життя і творчість : альбом. — К. : Мистецтво, 2016. — 224 с. ; кольорові  ілюстрації

У виданні вперше так повно репрезентовано творчий доробок видатного українського графіка, заслуженого художника України Георгія Васильовича Малакова (1928–1979). Його правдиво-документальні станкові аркуші про події Другої світової війни, влучні екслібриси, дотепні твори на теми середньовіччя, поетичні пейзажні акварелі, оригінальні ілюстрації до літературних творів українських та зарубіжних письменників, зокрема, унікальні графічні роботи до «Декамерона», стали визначною сторінкою українського образотворчого мистецтва другої половини XX століття.

Деякі твори публікуються вперше.

Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

Крізь віки. Київ в образотворчому мистецтві

Номер стенду: А12

Крізь віки. Київ в образотворчому мистецтві : альбом. — К. : Мистецтво, 2016. — 288 с. ; кольорові  ілюстрації

Древній Київ з X століття – столиця могутньої східноєвропейської держави Київська Русь. З тих часів одне із найкрасивіших міст на берегах сивочолого Дніпра славиться своїми неповторними храмовими спорудами, монастирськими комплексами, старовинними громадськими будівлями, ландшафтними парками, садами, скверами. В буремних багатовікових подіях історії, що випали на долю міста, Київ змінював своє обличчя, зберігаючи крізь століття пам’ять про багатобарвну минувшину у видатних творах мистецтва – архітектурі, скульптурі, живописі, графіці. Неповторна краса Києва надихала як вітчизняних, так і зарубіжних митців на створення унікальних творів образотворчого мистецтва, в яких зафіксовано довершені архітектурні та природні ансамблі міста від XII ст. до сучасності. Ілюстративний ряд видання дає змогу не лише ознайомитися з історією столиці незалежної України, а й простежити розвиток українського мистецтва.

Розраховано на істориків, архітекторів, мистецтвознавців та широке коло читачів.

Київська колекція. Єврейська тема в творах художників України від 50-х років ХХ століття до сьогодення

Номер стенду: Д12

Київська колекція. Єврейська тема в творах художників України від 50-х років ХХ століття до сьогодення. — К. : Дух і літера, 2015. — 232 с.

Відродження юдаїки, що почалося наприкінці 80-х років минулого століття, викликало й зацікавлення єврейським мистецтвом. Крок за кроком дослідники відкривали фантастичні планети — мистецькі школи, — які були практично невідомі в радянські роки. Згадаємо про ці відкриття, йдучи за історичним часом. Художня секція «Культур-Ліги» — це об’єднання в Києві майстрів, які згодом стали всесвітньовідомими, навколо видавничого проекту їдишської літератури…

Про майстрів та їхню творчість розповідає в післямові до альбому мистецтвознавець Діана Клочко. Звичайно, ми не претендуємо на вичерпне представлення єврейської теми нашою «Київською колекцією». Проте сприймаймо її формування як певний крок в осмисленні цієї теми, за яким будуть продовження.

Леонід Фінберг, директор центру юдаїки НаУКМА

Ціна: 220 грн

artarsenal bookforum publish messe