Читомо > Новинки до Форуму видавців 2015 > Українська художня проза

Українська художня проза

Рассказы. Олег Сенцов

Сенцов, Олег. Рассказы.- К . : Laurus, 2015. — 104 с.

Це перша книга оповідань українського кінорежисера Олега Сенцова. Сам він, ув’язнений наразі в РФ, вже працює над романом. Розповіді написані задовго до арешту.

Половина виручених коштів піде на оплату адвокатів Сенцова і допомогу його дітям.

Ініціатори видання – Анна Паленчук та Олесь Санін.

Ціна: 50 грн 

Сергій Лойко. Аеропорт

Сергій Лойко. Аеропорт.– К. : Брайт Букс, 2015. — 328 с.

Действие романа начинается в Аэропорту (прообраз Донецкого Аэропорта) и разворачивается по минутам в течение последних пяти дней более чем 240-дневной осады.

Маленький украинский гарнизон Аэропорта денно и нощно отражает атаки противника, многократно превосходящего их в живой силе и технике. В этом разрушенном до основания Аэропорту, коварные и жестокие враги сталкиваются с тем, чего не ожидали и чему не могут поверить. С киборгами. Враги сами так назвали защитников Аэропорта за их нечеловеческую живучесть и упрямство обреченных. Киборги в свою очередь своих врагов прозвали орками.

Вместе с киборгами в Аэропорту находится американский фотограф, который по ряду причин переживает эту необязательную войну, как личную драму. Его глазами, словно в калейдоскопе, в перерывах между боями в Аэропорту, читатель видит всю историю того, что объективные историки назовут не иначе, как российско-украинской войной.

Короткий путівник із галицького сексу. Петро Яценко

Короткий путівник із галицького сексу : роман / Петро Яценко. — Львів: ЛА «Піраміда», 2015. — 164 с.

Це подорож углиб небесної Галичини із жінками, що спопеляють доторком і просвітлюють поглядом, безкорисливим коханням за гроші, магічною математикою, історія безмежної самотності та палкої чуттєвості, вступ до сексуального краєзнавства.

«Яценковий еротичний «Путівник» дотепний і вишуканий, оскільки пропонує читачеві події, як у нашому теперішньому, так і в минулому часі: роман має дві часові лінії – сучасну та ретроспективну, які між собою переплітаються, створюючи сталу культурну традицію, об’єднану темою «сексуального краєзнавства». Роман містить чимало дотепних історій, які виписані досить кінематографічно й буквально просяться на екран. Автор стає схожим на сучасного тур-оператора, але замість сексуального туризму в якомусь далекому Таїланді він нам пропонує історичні проходи славним і сороміцьким містом Львовом із невеликим передишками в сучасному часі» (Анатолій Дністровий). 

Синдром листопаду, або Homo Compatiens. Вікторія Амеліна

Амеліна В. Ю. Синдром листопаду, або Homo Compatiens. — Х. : Віват, 2015. — 288 с. — (Вітражі).

«Синдром листопаду, або Homo Compatiens» — це роман, що вражає своєю глибиною. Як відомо, Homo Compatiens перекладається як людина, здатна співчу­вати. Саме таким і є головний герой філософського роману Костянтин Нечай, звичайний українець зі звичайної сім’ї. Однак відрізняється від інших він тим, що аж надто глибоко переймається життям інших людей, їхніми невтішними думками й негараздами, розчиняється в них. Співчуває герой навіть тим, кого ніколи не бачив… Події у творі відбуваються під час революцій, що прокотилися по всьому світу, в тому числі української Революції гідності 2014 року. Майдан виступає у творі кульмінацією не тільки описаних подій, а й життя головного героя, який повинен певним чином застосувати свій дар… Надмірне співчуття Костянтина Нечая, що суперечить його власному Я, надає твору містицизму, а читача змушує замислитися про власні пріоритети.

Старе золото. Олег Лишега

Старе золото: Есеї / Олег Лишега. — Львів: ЛА «Піраміда», 2015. — 248 с. 

Ще за життя Олега Лишегу прозвали богемним гуру сучасної української поезії. Пропоноване видання найповніше представляє есеїстику письменника. В ній у дивовижному образному явленні та неповторній стильовій манері розгортається авторське натурфілософське розуміння світу, постає ориґінальна концепція виникнення та розвитку мистецтва й висловлюються проникливі думки щодо низки культурних явищ. У виданні дотримано особливості лексики, синтаксису та пунктуації автора.

Для любителів ориґінальної художньої думки та поціновувачів справжнього естетичного смаку.

У затінку Венери. Любомир Т. Винник

Любомир Т. Винник. У затінку Венери. — Тернопіль : Крок, 2015. — 272 с. 

Книжка містить 12 оповідань, котрі ілюстровані еротичними колажами у виконанні самого автора, який відомий в обох своїх батьківщинах як фотохудожник. Любомир Т. Винник — швейцарський журналіст, письменник, художник, картуніст, фотограф українського походження, член Союзу журналістів Швейцарії та Міжнародної Федерації журналістів, член Спілки письменників Швейцарії. Нині він – вільний журналіст, пише для швайцарсько-німецької та німецької преси, зокрема берлінського тижневика «Junge Frieheit». Автор німецькомовних книг «Quo imus?» («Куди йдемо?»), «Jedem Teufel seine H?lle» («Кожному дідькові своє пекло»), 2014 року вийшла книжка афоризмів та дефініцій українською мовою «За крок від Содому». Писав для київської газети «Слово», багато років пише для івано-франківської «Галичини» та останніх два роки для «Коломийських вістий».

Акваріум. Олексій Чупа

Чупа О. А. Акваріум. — Х. : Віват, 2015. — 144 с. — (Вітражі).

«Акваріум» — то справжній шок навіть для найвибагливішого читача… «Ці раби, яких я виховав, ніколи вже не зможуть стати людьми», — свідчить передсмертна записка власника акваріума Олеся Шенколюка. Щоправда, це не такий акваріум, який ми звикли бачити на полицях у кімнатах чи на вітринах зоомагазинів. В акваріумі головного героя мешкають… дорослі люди, зменшені в десятки разів за допомогою медичного препарату. Вимушені виживати, ці напівлюди-напіврибки продовжують існувати за законами суспільства: їдять, сплять, розмножуються… Тимчасом господар акваріума проводить на них досліди і встановлює свої закони у створеному владною рукою божевільного соціумі. Соціумі, що складається не з людей — з біомаси, не здатної мислити, самостійно приймати рішення й висловлювати свою думку. Де навіть вибір політичної партії залежить від господаря, а не викликаний власними думками псевдогромадянина. Фантастика? Звичайно. Та чи не зустрінемо ми на сторінках цієї книжки знайомі обличчя?

Корнелія. Надія Мориквас

Мориквас Надія. Корнелія ; Ілюстрації: Йориш Оксана, Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 208 с. 

Найбільше місця в серці юної красуні Корнелії займає відомий поет-молодомузівець Петро Карманський… Це твір глибокого проникнення письменниці у буття галичан 30-50-х років минулого століття. Серед учасників романного дійства – конкретні і вигадані особи, які, творячи свої біографії і достовірні історії, стали жертвами і героями епохи. Роман-есей є своєрідним пророцтвом, застереженням до трагічних реалій нашого часу.

Карбід. Андрій Любка

Карбід. Андрій Любка. — Чернівці : Видавництво Книги – ХХІ, 2015. – 292 с.

Андрій Любка – рибалка, грішник, балканіст. Написав і переклав кілька книжок, об’їздив тридцять країн, але найбільше любить спати до обіду і заїдати пекучу сливовицю барбарисовим льодяником. Живе у всій Центральній Європі, та найчастіше заряджає свої  ґаджети й пере речі в Ужгороді. Несудимий, неодружений, небагатодітний, одне слово – ледачий.

Авантюрний роман Любки карколомний і кумедний, сюжет захоплює, але уважного читача може здивувати інше: за пригодами вигаданих персонажів впізнаються реальні контрабандні схеми, що діють на українських кордонах. Бандити, людські органи, наркотики – все це описано настільки детально, що будь-який слідчий чи журналіст може у кримінальних справах і статтях цитувати цей роман цілими абзацами…

Святослав Померанцев, Президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz

Звідки ти взяв, що нам хочеться, щоб відкрили кордони? Повір, священики правитимуть служби в храмах, молячись, щоб не дай Боже не скасували кордони. Бо якщо їх знімуть, то зникне й сенс контрабанди, а ми всі тут з голоду повизидихаємо. Нам потрібні кордони і, якщо буде треба, то я за свої гроші збудую бодай кілометр кордону і сам його пильнуватиму!

Золтан Барток, міський голова Ведмедева

Камінь посеред саду. Володимир Лис

Автор назвав цей твір «внутрішнім детективом». Тільки детектив цей досить незвичайний. Тому що слідство тут веде… сама жертва! Глибоке психологічне проникнення в душевний стан людини, яка відчуває, що заблукала десь у життєвих поворотах, може допомогти кожному з нас зрозуміти, як вибратися з лабіринту нездійснених мрій, невідбутих обіцянок і спізнілого жалю…

Чорний ліс. Андрій Кокотюха

Чорний ліс. Андрій Кокотюха. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Андрій Кокотюха знову звертається до теми українського повстанського руху в роки Другої світової війни. У Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві — колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту — непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Утім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

Вересові меди. Надія Гуменюк

Вересові меди. Надія Гуменюк . — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Переможець конкурсу «Коронація слова 2015»

На дворі — буремне ХХ століття. Перша світова, революція, репресії… Ніщо не обминуло маленьке українське селище Туричі. І красуні Богдані, яка мріє стати актрисою й ладна кинути все, щоб здійснити цю мрію, судився довгий і бурхливий шлях. У її житті буде все: щира дружба, кохання до нестями, втеча з-під вінця, в’язниця, війна, правда про своє таємниче народження й коротке, але пронизливе щастя… А ще — терпкий і солодкий смак вересового меду, що може бути не тільки цілющими ліками, а й грізною зброєю проти ворогів…

Бот: Ґуаякільський парадокс. Макс Кідрук

Бот: Ґуаякільський парадокс. Макс Кідрук. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015 

Колишній програміст, киянин Тимур Коршак, преподобний Хедхантер та психіатр Лаура Дюпре вирушають до Еквадору на пошуки психоістоти, яка підпорядковує свідомості жителів Ґуаякіля, спричиняючи напади жорстокості. У місті Тимура переслідують юрми людей з налитими кров’ю очима. Він розуміє, що психоістота шукає його — програміста, щоб зберегти себе як вид, але не може зрозуміти, як ВОНО заразило таку кількість людей?

Карби і скарби. Мирослав Дочинець

Карби і скарби. Мирослав Дочинець. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

На сторінках своїх книг він шукає відповіді на одвічні питання, що близькі кожному: хто ми, для чого прийшли в цей світ, куди йдемо. Ви доторкнетеся до споконвічної мудрості українського народу, що зберігають Карпатські гори. Ви віднайдете ту одвічну гармонію, що є основою нашого існування на землі. Ця книга – неспішна дружня оповідь про відчуте й спостережене, пережите й побачене. Мозаїка образів підкуповує своєю щирістю, простотою мудрістю.

Чорне Сонце. Василь Шкляр

Чорне Сонце. Василь Шкляр. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Бурхливі події на Сході очима бійців полку «Азов».

До цієї книжки, окрім «Чорного Сонця», увійшли твори, різні за тематикою, настроєм, часом написання. Але всі вони — про Україну, якою вона була, якою є і якою ще буде колись — адже в героях Шкляра впізнаємо тих, хто живе поруч із нами, змагаючись, борючись і завжди — навіть ціною власного життя — перемагаючи…

Кажуть, герої не вмирають, але я хотів би, дуже хотів би, щоб вони замість бути героями жили. Тут, на землі, вони потрібніші, ніж на небі. Тут є багато такого, чого без них не зробить ніхто.

Василь Шкляр

Гордієві жінки. Три шляхи до щастя. Жанна Куява

Три сестри, Софія, Лія і Мія, багато років живуть на віддаленому хуторі. Їхнє життя натуго зав’язане у вузол нерішучості та боязні, заборон та упереджень, стереотипів і комплексів, привитих «правильними» предками совєтського зразка. Та настає день, коли священна для них кімната матері відкриває неймовірні родинні таємниці. І Гордієві жінки нарешті наважуються круто змінити своє життя…

Це історія про пам’ять і правду. Про незнання правди, і які це має наслідки… Історія про те, як недоля одного впливає на долі багатьох.

Жанна Куява — член Національної спілки журналістів, літературний критик і письменниця. Дебютувала в літературі 2012 року. І перша спроба одразу виявилась вдалою. Під час конкурсу «Коронація слова» її роман здобув спеціальну відзнаку «За ексклюзивний жіночий твір». А у 2013 році її роман «Із медом полин», сповнений справжнього реалізму та невичерпної народної мудрості, потрапив до п’ятірки фіналістів конкурсу.

Маріупольський процес. Галина Вдовиченко

Маріупольський процес. Галина Вдовиченко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

…Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.

…Я не знаю, що він зі мною зробив, той полонений львів’янин, але я більше не бачу в ньому ворога. І мені хочеться радіти кожній хвилині, бо вона наближає нашу зустріч. Але чи буде ця зустріч, ніхто не знає…

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чи є зараз гостріша суперечність? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть.

Андрій Куліков, журналіст

Я, Шоник і Шпицберген. Кузьма Скрябін

Кузьма Скрябін. Я, Шоник і Шпицберген. — Х. : Фоліо, 2015

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, «Побєда» і Берлін» (українською та російською) і «Я, Паштєт і Армія».

2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.

Колись мені в голову почали стріляти думки, що їздити треба в місця непопулярні, нетуристичні… Пожити з ескімосами, поїздити на оленях під Північним сяйвом… Такі адреналінові мандри миттєво накривають тебе з головою. Це – як стрибок із парашутом: поки не зробиш крок, то не знаєш, який то кайф! А Шпіцберген? Він такий жорстокий, що аж красивий. Ти стоїш і ти не знаєш, чого від нього чекати, може, загубишся, може, замерзнеш. І то було в червні. А що ж там робиться взимку?..

Кузьма Скрябін

Ровер. Василь Махно

Василь Махно. Ровер ; Дизайн стронґовського. — Тернопіль : Крок, 2015. — 230 с. (Серія «Ерґо»)

Мовити про нову збірку «Ровер» Василя Махна, народженого у Чорткові, нині нью-йорківця, можна багато і довго, розглядаючи під різними кутами. Вона витікає із попередніх збірок автора. Згадати бодай останні в часі прозову «Котилася торба», поетичні «Зимові листи» та «Я хочу бути джазом і рок-н-ролом. Вибрані вірші про Тернопіль і Нью-Йорк». У «Ровері» коліщата есеїстики та поезії рухають одне одного.

Вони несуть ровер у напрямку, давно характерному для Василя Махна. Читаємо про пограниччя, відгадуємо пригадування та конструювання, віднаходження себе та свого місця, виписування простору. Тут проступає те, про що писав Богдан Рубчак: «Махно ж бо передусім поет місця, поет простору, що різьблений часом, – поет часопростору».

 

Словом і вогнем. Роман Іваничук

Словом і вогнем : Літературно-політичні записки. Триптих / Роман Іваничук. — Львів: ЛА «Піраміда», 2015. — 188 с. 

У новій книзі Роман Іваничук колоритно змальовує свій шлях у велику літературу, свою хресну літературну матір – Нанашку Ірину Вільде і письменників старшого покоління львівської обителі Муз – Юрія Мельничука, Михайла Яцкова, Михайла Рудницького, Володимира Ґжицького, Тараса Мигаля та ін. й цікаво характеризує новаторство шістдесятників. Та з особливою силою Роман Іваничук пише про в огні розбуджену Україну під час Революції Гідності. Окрадена, знівечена, розтерзана, стлумлена домашніми чварами, загрожена неситим сусідом, не потрібна самовдоволеному світові, безпорадна й зневажена Україна нарешті таки відроджується для величного життя на подив чужим народам. А в останній частині триптиху під пером письменника оживає земне дно під небесами – рідне село Трач, родина, світ дитинства і перше кохання – зеленоока Анничка, любов до якої проніс до кінця свого життя. Зворушливі спогади Майстра яскраво відображають також суспільні й духовні підвалини, на яких зросла творчість патріарха української історичної прози.

Дім у Бейтінґ Голлов. Василь Махно

Махно Василь. Дім у Бейтінґ Голлов ; Ілюстрації: Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 192 с.

Події, що про них розповідає Василь Махно у дебютній збірці короткої прози, відбуваються за різних часів і на різних континентах, проте хай у чиї вуста вкладено історію – чоловіка за п’ятдесят, літньої вдови чи малого хлопчиська, – їм віриш. Адже оповідання позбавлені будь-яких авторських узагальнень, висновків чи напучувань. Це безсторонні розповіді про долі цілком різних людей, чесні й позбавлені пафосу. Але саме чесність і позірна простота очуднює цю прозу, звичні на перший погляд і невибагливі деталі додають таємничості і не відпускають читача від першої і до останньої сторінки.

Казки на ніч. Руслан Горовий

Руслан Горовий. Казки на ніч. Оповідки. — Львів : Кальварія, 2015. — 160 с. — Обкладинка: Андрій Єрмоленко. 

Ці короткі історії-новели, які писалися щодня протягом року вбирали в себе прожите за день, враження від особливих зустрічей, телефонних розмов або спілкування з бійцями чи волонтерами під час поїздок в зону АТО. Від Майдану й до війни в серці лишається багато різного, і це нам із вами ще потрібно навчитися переживати без нових втрат. «Казки на ніч» від Горового стали традиційним вечірнім читанням для багатьох друзів і читачів у Фейсбуці. Про людей, їхні прості, але глибокі історії. З акцентами, і без остогидлих повчань «як жити». Нариси для роздумів і думок, що своєю чесністю, ніби вода, точать камінь кожного, хто «присів» на їхнє щовечірнє читання.

Втім книжка не є простим копіюванням ФБ-текстів. До неї відібрані лише ті історії, які можуть показати прожите нами, примусити пережити це так, як переживали ми або просто передати майбутнім дітям образ України сьогодення. Розділ «В тиші» — це історії з України поза лінією фронту, «На межі» — історії з території АТО, «Трохи далі» — окупована територія, «Десь» — розповіді з різних місць і P.S. — кілька нотаток Автора.

Фрагмент авторських читань «Казок…» у Києві можна переглянути тут.

 

 

Full Package. Іван Байдак

Іван Байдак. Full Package: Особисто Я особисто Тобі. Рольові ігри. Нові оповідання. — Тернопіль : Крок, 2015. — 304 с. 

Іван Байдак – письменник нової хвилі, не зіпсутої літературними угрупуваннями, переконаннями та принципами. Більше того, він прозаїк, тобто лише прозаїк, тобто не поет, від котрого пішла муза і він вирішив «побавитись» прозою. Дебютувавши в 2013 році романом «особисто Я особисто Тобі», менше ніж за рік він здобув багато схвальних відгуків та завоював вдосталь читацьких сердець. Збірка оповідань Байдака «Рольові ігри» – це добірка десяти оповідань: викличних, захоплюючих, несхожих між собою – це рольові «Рольові ігри». Порівнюючи видання з «особисто Я особисто Тобі», читачі м’яко кажучи будуть здивовані – цього разу вони не зустрінуть гіпер-тексту, але також вони не зустрінуть лінійності, насичений сюжет творів затягуватиме з кожною сторінкою, а філософські уривки знову будуть розібрані на цитати.

Африка, сни. Лесь Подерв’янський

Африка, сни / Лесь Подерв’янський. — К. : Наш Формат, 2015. – 360 с.

До найповнішого зібрання творів найцитованішого класика сучукрліту Леся Подерв’янського ввійшли тексти, які розійшлися на цитати раніше, ніж автор усвідомив, що мав би стати першим українським письменником-мільйонером. Небачена краса його творів знайшла поціновувачів і серед юних та допитливих студентів-першокурсників, і серед битих життям мільярдерів. Уперше публікуються: нова редакція «Павліка Морозова», оповідання, а також повнометражна комедія-екшн «Ваша Галя балувана» – неперевершена кіноісторія про прекрасну Галю, українську якудзу і Дао, яке не описати словами.

Книжка починається з «Подерв’янського феномену», ненудної передмови літературного критика та публіциста Сашка Бойченка. Він прагне дошукатися причин вибуховості текстів сучасного класика. Письменник Михайло Бриних резюмує: творчість Подерв’янського – се викоханий плід художньої поножовщини та халатної медицини. В його п’єсах підступний естетизм вискакує з кущів – пальто нарозхрист – і показує читачам геть усе: і Ніцше, і кацапів, і гімно.

Ціна: 150 грн.

Буквар миру. Григорій Сковорода

Буквар миру. Григорій Сковорода ; Укладач Леонід Ушкалов. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Світла людина, невтомний мандрівник, поет, музикант, мудрець і містик – це все Григорій Сковорода. роками мандруючи українськими шляхами, Сковорода передавав людям живе вчення про душу…

Ця книжка, куд увійшли вибрані твори великого українського філософа – поезії, притчі, байки, – не що інше, як вхідні двері до доброго життя. Її варто читати в колі сім’ї. Діти із задоволенням прочитають славетні «Харківські байки», батькам будуть цікаві й корисні притчі «Вдячний Єродій» та «Убогий Жайворонок», присвячені мистецтву доброго виховання дітей, бабусям і дідусям – варіації Сковороди на тему діалогу Ціцерона «Про старість». А всім разом можна прочитати, мабуть, найяскравіший діалог Сковороди «Алфавіт, чи Буквар миру» з його геніальною за своєю простотою і мудрістю думкою: всі люди рівні, тому що вони різні. І нехай наші душі стануть світліші – тоді світлішим стане й усе навколо.

Шпинат для мізків. Ірина Мацко

Мацко Ірина. Шпинат для мізків: замальовки, новели / Ірина Мацко. – Львів: ЛА «Піраміда», 2015. — 88 с.

Шпинат має надзвичайний вміст поживних думок. У збірці «Шпинат для мізків» мізерний відсоток фальші, натомість величезна концентрація позитиву, роздумів, порівнянь, життєвої мудрості. Читаючи, не хвилюйтесь, не остерігайтесь отримати зайвину. Ваш розум сприймає та засвоїть лише необхідну порцію корисних і поживних думок.

Ціна: 27 грн

Понаїхали. Чапай Артем

Чапай Артем. Понаїхали. — К. : Нора-Друк, 2015

Поки нашого цвіту по всьому світу – Неньку заполонили мігранти. Сергій Ткачук бореться з нелегалами вдома, а тим часом його батьки працюють на заробітках за кордоном. Батько припускається помилки за помилкою, розвалюючи сім’ю. Мати намагається на відстані зберегти свою родину.

«Понаїхали» відстежує долі чотирьох Ткачуків: Юрія, Ольги та двох їхніх таких різних синів – Сергія й Володі. Невелика за обсягом книга охоплює понад десятиліття. Дія відбувається у вигаданому місті Білий Сад, а також у країнах, де доводиться працювати Ткачукам.

«Понаїхали» є першою частиною розпочатої Артемом Чапаєм трилогії про Білий Сад.

Майданный семестр. Кирилл Галушко

Майданный семестр. Революционные хроники киевского препода. Роман / Кирилл Галушко. – Черновцы: Книги – ХХІ, 2015.?– 320 с.

Трудно ли быть мужчиной-преподавателем средних лет на «женских факультетах»? Не станешь ли ты жертвой сексуальной агрессии со стороны своей аудитории? А если в твоем родном городе вдруг начнется настоящее восстание? Что случится с твоей любовью, твоей обычной жизнью, тобой, твоей Страной и твоим Городом?

Настоящие драмы и очень простые человеческие отношения киевской зимы 2013-2014 годов описаны в романе автора, который давно известен не как литератор, а как профессиональный историк и социолог, популярный преподаватель и лектор, координатор ряда просветительских общественных проектов. Но люди пробуют себя в новых жанрах.

Двуязычность произведения – принципиальна для автора, который считает, что Украина – выше поиска мелочных отличий между ее гражданами.

Для обычных мужчин и женщин, студентов и преподавателей, украинцев всех национальностей и, конечно, – киевлян.

Вакансія для диктатора. Сергій Батурин

Сергій Батурин. Вакансія для диктатора. Роман — Львів : Кальварія, 2015. — 176 с. — Обкладинка, макет: Анна Гай. 

Під час робочого візиту до Верхоярського механічного заводу здійснено замах на Президента однієї неназваної країни, яка претендує на світову потугу, Романа Романовича Погодіна. Дорогою до лікарні у кареті швидкої допомоги поранений Президент помер…

Таке повідомлення герой цієї історії чує в теленовинах, перебуваючи на державній дачі під Верхоярськом, та розуміє, що почалася велика гра за переділ влади. Попри смертельну небезпеку, він намагається дістатися столиці та зірвати плани тих, хто затіяв цю гру. Численні впливові вороги намагаються вбити його, але на допомогу несподівано приходить офіцер із президентської служби охорони.

Хто цей герой, чому йому допомагає колишній охоронець покійного, чи вдасться їм досягти мети? Історія про те, що стається з диктатором, коли він починає втрачати владу, а вчорашні покровителі роблять ставку на іншого, про те, на що готовий піти той диктатор, коли під ним гойдається крісло. Місце подій — одна неназвана країна, яка претендує на світову потугу.

Найбільше хобі Сергія Батурина — історія. Можливо, тому в своїх романах він інколи передбачає реальні події. Не виключено, що й події, описані в книзі «Вакансія для диктатора», не така вже й вигадка?

Спільний проект із Книжковою Біржею. 

Симбалайн. Євгенія Кононенко

Євгенія Кононенко. Симбалайн. Збірка короткої прози — Львів : Кальварія, 2015. — 160 с. — Обкладинка, макет: Михайло Євшин.

Повість, чотири новели та поезії визнаного майстра короткого жанру об’єднані «вічною» тематикою — чоловік і жінка у різних життєвих ситуаціях. Вона майже завжди пише про це… Але ця збірка — неймовірно особистісна, інтимна і «тепла».

П’ять несподіваних історій — це інший ракурс, здавалося би, буденних явищ. Погляд за лаштунки того, з чим ми стикаємося ледь не щодня, а тому не бачимо у цьому справжніх причин «тектонічних» зламів у стосунках чоловіка та жінки.

І п’ять невеличких поезій як фінальних акордів кожної з історій, коротких зупинок для перепочинку, перехрестя медитації чи філософських роздумів… Читач обере те, що ближче йому.

Льонтом. Дороги і люди. Богдан Ославський

Богдан Ославський. Льонтом. Дороги і люди. — Брустури : Дискурсус, 2015

Льонтом – ходити без діла, вештатися, валандатися.  Так  кажуть  у  Великій  Кам’янці,  де  почалася дорога Богдана Ославського. Вона привела його від київських  електричок  через  кубанські  рівнини  й гори  Кавказу,  піски  Кизилкумів  і  Каракумів,  базари Самарканда та Бухари, через Ферганську долину знову до України. З рюкзаком, спанням на узбіччях у наметі й готуванням їжі на газовому пальнику. З радістю приймати дароване, ділитися і довіряти. Разом з тим проза Богдана Ославського – більше ніж опис  побаченого  й  почутого.  Це  спроба  віднайти те  загальнолюдське,  що  єднає  українця  з  узбеком, казаха з киргизом чи грузина з росіянином. Навіть якщо це здається неможливим.

Аптекар. Юрій Винничук

Аптекар. Юрій Винничук. — Х. : Фоліо, 2015

Події нового роману Юрія Винничука «Аптекар» відбуваються у 1646 – 1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники.
Фантазійні описи звучать, як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Юрія Винничука – це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій.

Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з «Танґом смерті».

Рабині й друзі пані Векли. Олег Поляков

Олег Поляков. Рабині й друзі пані Векли. — К. : Країна Мрій, 2015. — 352 с. 

Зі своїм романом «Рабині й друзі пані Векли» Олег Поляков вихором увірвався в українську літературу. Перші його читачі не шкодували на фарби, відзначаючи «довершену філігранну стилістику» й порівнюючи цей потужний твір з крейсером на тлі витончених яхт, а Юрій Андрухович навіть запідозрив містифікацію — настільки цей текст не схожий на дебютний. Нарешті й широкий читач має змогу насолодитися одним з найцікавіших дебютів останніх років.

УКРИ. Богдан Жолдак

УКРИ. Богдан Жолдак. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 224 с.

Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про сучасне АТО.

Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника.«УКРИ» — це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.

Для читачів майже всіх поколінь.

Володарка Понтиди. Юрій Косач

Володарка Понтиди. Юрій Косач; Обкладинка: Іван Сулима. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 528 с.

«Володарка Понтиди» – це унікальна в українській літературі пригодницька мандрівка лабіринтами королівських дворів, ложами таємних товариств, феєречними маскарадами, капканами підозрілих дешевих корчомок та в’язничних келій у передреволюційній Європі 1770-х років. Герой цього авантюрного і глибоко філософського роману – український козак-шляхтич Юрій Рославець. Зачарований «дамою свого серця» і претенденткою на імператорський трон, він «женеться за з’явою» своєї пристрасті від Парижа, через Німеччину до Венеції, Неаполя, Риму й Пізи, переживаючи карколомні пригоди і сповнюючись життєвою мудрістю й дещо фаталістичним розумінням життя і світу.

Цей літературний шедевр написаний 1987 року в Нью-Йорку контроверсійним українським автором, племінником Лесі Українки, Юрієм Косачем (1908–1990) – видатним, хоча й досі, на жаль, маловідомим майстром української історичної прози.

13 оповідань, або Те, повз що ми проходимо не помічаючи. Руслан Горовий

Горовий Р. В. 13 оповідань, або Те, повз що ми проходимо не помічаючи. — Х.: Віват, 2015. — 144 с. — (Вітражі).

Життя як воно є… Саме так можна визначити провідний мотив творів Руслана Горового. Його оповідання, як-от «Страшна казка», «Метелик», «Філософія» тощо, насичені яскравими подробицями людського існування, де кохання й ненависть, жага до життя та невідворотність смерті нерозривні,  де кожний герой стикається з необхідністю зробити вибір. А разом із героєм вибір робить і читач, тоді як автор виступає лише в ролі спостерігача, який, майстерно вибудовуючи епізоди в одну життєву історію, не бере на себе відповідальність оголошувати вирок. Нетривіальні сюжети, реалістичні картини буття, чудова українська мова, тонкощі психології й подекуди зовсім абсурдні рішення персонажів – ось що чекає вас на сторінках цієї книжки. Книжки, яка від початку й до кінця сповнена людяності й переживань за кожного з нас.

Жах на вулиці В’язнів. Олег Криштопа

Жах на вулиці В’язнів / Олег Криштопа. — Брустури :  Дискурсус, 2015. — 232 с.

Культовий фільм про містичного вбивцю – казочки на ніч порівняно із цим романом, де жахом сповнена буденна реальність, а не чиїсь сни. Клубок смертей розплутується нитка за ниткою, і найтовстіша з них – гучне вбивство кандидата. Надто політичне та надто особисте відкриваються раз за разом, як карти з колоди. Куди ж заведе розслідування столичного журналіста, що опинився в брудній провінції та став частиною цієї історії?

Тепло його долонь. Юрій Ярема

Тепло його долонь : роман / Юрій Ярема. — Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2015. — 144 с.

Якщо ти хоробрий душею, а серце твоє сповнене надії та кохання, то знаходиш тепло там, де його вже годі помітити. У час розпачу та зневіри герой роману сподівається знайти своє життєве призначення та промінь кохання у невідомому йому місті — столиці. Пірнувши в омріяний хаос можливостей змінити щось на краще, юнак гартує себе та призвичаюється до реалій нового світу. Лірична проза Юрія Яреми висвітлює дві половинки одного життя: побут та психологічний світ людини. Чи зможе хлопець, особистий вибір якого не сприймається суспільством, досягнути своєї мети та чи можливе «заборонене кохання» в сучасному світі?

Детальна інформація

Останнє бажання. Євгенія Кононенко

Останнє бажання : роман / Євгенія Кононенко. — Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2015. — 136 с.

Рукопис зник на кілька років. Певне тоді ще не настав час читати його. Але через півтора десятка років, в добу розвиненого Інтернету й соціальних мереж, сину письменника повертають зошит із цуценятком на обкладинці. І саме в цьому зошиті старий хворий письменник написав свій останній роман «Останнє бажання».

Чи потрібно і чи можливо розгадати всі таємниці минулого? Принаймні, цього варто прагнути. Бо лише свідоме знання дає ту свободу, без якої неможливе народження свідомої людини майбутнього, яка є володарем власної долі за будь-яких обставин.

 

Детальна інформація

Читати фрагмент

Київські неокласики: антологія

Київські неокласики : антологія / Упор. Наталія Котенко. — К. : Смолоскип, 2015. — 920 с. 

Антологія переглядає традиційне уявлення про київських неокласиків як про поетичне «гроно п’ятірне», натомість пропонує ширше поглянути на це знакове для української культури творче угруповання, до якого належали не лише поети, а й прозаїки, літературознавці, критики, перекладачі, мовознавці й видавці, яких об’єднували спільні світоглядно-естетичні переконання, раціоналізм, інтелектуалізм, однакове бачення шляхів розвитку українського письменства.

До антології увійшли поезія й художня проза, літературознавчі статті й мемуаристика «київських парнасців», зокрема тексти «неокласиків про неокласиків», написані впродовж 1910—1930-х років, а також деякі тексти пізнішого часу. Окрім творчого доробку «канонічної п’ятірки» (М. Зерова, М. Рильського, П. Филиповича, М. Драй-Хмари, О. Бурґгардта (Юрія Клена)), в книжці представлено праці «шостого у гроні» В. Петрова-Домонтовича, а також маловідомих і нині призабутих учасників неокласичного гурту: М. Могилянського, Б. Якубського, А. Лебедя, М. Новицького, С. Савченка, М. Калиновича, А. Ніковського. Твори неокласиків, уперше зібрані в такому обсязі разом, постають як один суцільний Текст, в якому особливо увиразнюються численні міжтекстові зв’язки й лейтмотиви, поетичні діалоги й теоретичні дискусії.

Видання розраховане на студентів, викладачів, науковців і всіх, хто цікавиться історією української літератури ХХ століття.

Баба Пріся та інші герої. Павло Ар’є

Баба Пріся та інші герої / Павло Ар’є. — Брустури : Дискурсус, 2015. — 275 с. 

Цю книжку буде корисно почитати скептикам, на думку яких в Україні не існує ані сучасного театру, ані драматургів, які б строювали якісні п’єси. Пало Ар’є та все, що він робить, ? уособлення найсвітліших надій навіть найсуворіших театральних критиків. Та й французькою, польською, чеською і німецькою у наш час невідомо кого не перекладають. «Баба Пріся та інші герої» ? збірка п’єс, до якої увійшли твори, що вже здобули свою реалізацію на сцені, й ті, що на неї чекають. Павло Ар’є якось зізнався, що «від нафталіну в театрі вже нудить». Погоджуєтеся ви з цим чи ні, але п’єси драматурга байдужими не залишать.

Карпатський капкан. Сергій Ухачевський

Сергій Ухачевський. Карпатський капкан. — Львів : Кальварія, 2015. — 216 с. — Ілюстрації: Олег Кіналь. Дизайн обкладинки та макет: Михайло Євшин. Автор Ідеї: актор і продюсер Сергій Гаврилюк.

Радянський герой-розвідник і бійці УПА. Полковник британської розвідки та керівник МДБ. Десять років (1941–1951) і п’ять країн.

Це — розповідь про реальні події, що охоплює десять років (1941–1951) і п’ять країн, учасники якої — радянський герой-розвідник і воїни УПА; Йосип Сталін і Лаврентій Берія; фотокореспондент французької газети «Юманіте» і веселий білоруський партизан; 2-й Міністр Державної безпеки СРСР і Прем’єр-міністр Великобританії; чарівна агентка британської військової розвідки Бестія і безіменний Курвамать… Невдала спецоперація Кремля на території Галичини в повоєнні роки, яка збіглася у часі з кількома іншими подіями, не залежними від радянського уряду. А на «перетині інтересів» урядів кількох країн опиняється директор дитячого сиротинця для глухонімих — професійний розвідник, доля якого видається абсолютно неймовірною саме тому, що вона є справжньою — у головного персонажа роману є реальний прототип.

Андрій Кокотюха, письменник, журналіст: «Сучасний український читач звик, що в Західній Україні в другій половині 1940-х років протистояли радянські окупанти та українські повстанці. Причому перші – абсолютне Зло, другі – не завжди цілковите, проте загалом – Добро… Проте чеснота «Карпатського капкану» саме у відсутності радикальних чорно-білих кольорів. Та демонстрація на прикладі реальної, як зазначено в книзі, історії: у нашому житті не все так однозначно».

«Ідея роману народилася після розповіді Сергія Гаврилюка (син актора Івана Гаврилюка — прим. ред.) про свого діда по матері, який був розвідником. — говорить письменник Сергій Ухачевський. — Довелось попрацювати і з архівами. Але варто не забувати, що це — не історична хроніка, а художній твір, і певна доля фантазії в ньому є».

Книга ілюстрована в стилі 60-х-70-х років минулого століття. Малюнки створив відомий ілюстратор Олег Кіналь, а дизайн обкладинки та макет книги — знаний львівський художник Михайло Євшин. А такі деталі, як книжковий папір і тверда палітурка з півкруглим корінцем, роблять цю книгу не лише цікавим читанням, але й чудовим подарунком. При чому, як дорослому читачу, так і підлітку.

І — головне: купуючи цю книгу, кожен надаватиме підтримку нашим бійцям. Адже за взаємною згодою автора та видавця кошти, отримані від продажу цієї книги, а також — гонорар автора, будуть передані волонтерським організаціям, які допомагають нашим воїнам в АТО.

«Карпатський капкан» — назва реальної операції Кремля на території Галичини в повоєнні роки проти місцевого населення та воїнів УПА, яка зазнала поразки, — відзначив у коментарі порталу cultprostir.ua засновник видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич. — І мені видається символічним, що кошти від продажу цієї книги будуть передані на боротьбу проти чергової антиукраїнської операції Кремля, яка стане його черговою поразкою».

  • Книжка увійшла до ТОП-7 новинок за версією видання «Домашний очаг»
  • E-book до бестселерів весни на BookLand
  • ТОП-15 бестселерів весни книгарні Криївка

Крим по-українськи (новели)

Крим по-українськи / упоряд. Антось Тонюк. — Брустури : Дискурсус, 2015. — 184 с.

Після цієї книжки ви захочете у Крим. З’явиться світлий сум чи тиха лють — за втраченим півостровом. Також нав’язливою мухою дзижчатиме усвідомлення, що того Криму більше немає. Що це не так місце, як час, який ніколи не повернеться — на відміну від самого Криму. Бо занадто вже він повний кольорів, щоб довго зоставатися на картах сірою зоною. Крим із цих новел залишає солодкі липкі відбитки, наче від чурчхели чи пахлави на пляжі. Їх перебиває сіль морської води, яку тепер на смак не відрізнити від сліз.

Новий рік у Стамбулі. Галина Пагутяк

Новий рік у Стамбулі : повість / Галина Пагутяк. — Львів : ЛА «Піраміда», 2015 — 84 с.

Українська письменниця потрапляє перед Новим роком у Стамбул, у якому п’ять днів поспіль ідуть такі холодні дощі, що мерзнуть не лише руки, а й душа. І в цьому суцільному тумані з дощем і вітром всі її рани раптом почали кривавити. Стамбул змусив авторку задуматися над межовими ситуаціями власного життя і боротися з чорною тінню смерті, яка нависла над нею і її рідною Україною.

Дикий. Григір Тютюнник

Дикий : вибрані твори / Григір Тютюнник. — К. : Знання, 2014. — 223 с. — (Скарби).

Персонажі наведених у цій книжці творів Григора Тютюнника (1931—1980) — звичайні люди, на долю яких випало жити і шукати свій шлях до щастя у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник зумів побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Григір Тютюнник любить тих людей, про яких пише; написане ним — завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Читача зворушують у його творах правдивість і самобутній характер оповіді, добірна й точна мова персонажів, але найбільше — самовідданість і милосердя людської душі.

Місто. Валер’ян Підмогильний

Місто : роман / Валер’ян Підмогильний. — К. : Знання, 2015. — 236 с. — (Класна література).

Головний герой роману «Місто» Валер’яна Підмогильного (1901—1937) Степан Радченко приїздить до міста, щоб отримати освіту  і повернутися у село. Проте, незважаючи на заслуги перед революцією, його тут ніхто не чекає, і він змушений підкоритися порядкам і законам міста. Хлопець наполегливо працює, вчиться і з часом стає відомим письменником. Така зовнішня сторона еволюції героя. Внутрішня еволюція Степана відбувається надзвичайно драматично і суперечливо. Письменник показує її через зміну його стосунків із жінками. Жінки — це своєрідний центр його духовного життя, джерело творчого натхнення. Важливими ознаками роману є іронічність оповіді, психологічна переконливість, світлі й чарівні образи жінок, цікаві описи деталей. Роман захоп­лює читача і викликає світлі почуття.

Огненне коло. Іван Багряний

Огненне коло. Повість про трагедію під Бродами / Іван Багряний. — К. : Знання, 2015. — 192 с. — (Скарби).

Повість «Огненне коло» Івана Багряного (1906—1963) — книга про трагедію під Бродами під час Другої світової війни. Вона захоплює читача насамперед мужністю воїнів, що безмежно любили і захищали свою землю, їхньою сміливістю, відданістю і вірністю дружбі. Цю книгу не можна читати без болю і співпере­живання. «Нас переможено, але це не є правда. Нас вибито… Минуть десятиліття, і ми воскреснемо в народній пам’яті…» — говорить один із головних героїв повісті. Незважаючи на трагічність подій, про які йде мова, книга, її персонажі випромінюють благородство, людяність і віру у щасливе майбутнє.

Сільські вісті. Микола Шпаковський і Ростислав Фук

Микола Шпаковський, Ростислав Фук. Сільські вісті. — Тернопіль : Крок, 2015. — 98 с. 

Збірка саркастичних, проте від того не менш реальних оповідань, написаних колоритною галицькою говіркою. Автори – відомі музиканти, співаки, письменники та блоґери.

Записки Кирпатого Мефістофеля. Володимир Винниченко

Записки Кирпатого Мефістофеля : роман / Володимир Винниченко. — К. : Знання, 2015. — 271 с. — (Скарби).

Роман В. Винниченка (1880—1951) «Записки Кирпатого Мефістофеля» – своєрідний підсумок творчих пошуків письменника. На сторінках роману перед нами постає успішний адвокат, інтелектуал, діяльна людина (в минулому – революціонер), беззастережний і цинічний гравець життям. Але драматичність наслідків власних вчинків змушує його під­нятися над своїм егоїзмом, беззахисність маленької дитини пробуджує батьківські почуття, потребу піклуватися про неї. Інтригуючі сюжетні лінії, глибокий психологізм, іронічність оповіді, точне і колоритне слово — все це робить твір живим та цікавим і сьогодні. Роман читається з великим інтересом і спонукає читача замислитися над питанням, як повинна жити людина, у чому її справжнє щастя?

Гра з вогнем: Диявол не бреше. Марія Зоря

Марія Зоря. Гра з вогнем: Диявол не бреше. Роман — Львів: Кальварія, 2015. — 176 с. — Обкладинка, макет: Михайло Євшин. 

В Україні гримить літературний конкурс романів, де головним персонажем має бути переконливо позитивний… Диявол. За його перебігом не лише пильно стежить вся країна — конкурс спричинив справжній розкол у письменницькому середовищі. Одні вважають його справжнім творчим викликом і благом для розвитку літератури та відкрито беруть участь у ньому. Інші ж публічно називають конкурс святотатством, але також надсилають на нього свої романи… під псевдонімами. Адже приз занадто спокусливий.

Та чи вдасться винахідливим письменникам і письменницям обдурити Князя світу цього?

Марія Зоря — літературний псевдонім автора, який вирішив опублікувати свій роман саме під таким іменем і просив до певного часу не повідомляти ані місця свого народження, ані того університету, який закінчив, ані, тим більше, того, де навчається зараз. І роман вартий того, аби читачі «посмакували» самим текстом без огляду на персону автора, його біографію та здобутки.

Любов Ліфанова, психолог: «Текст ошелешуючи цікавий. Книга в книзі про книгу, олюднення божественного і диявольського, безпорадні вищі сили і сильні люди. Роман варто прочитати бодай для того, щоб нагадати собі, що найцікавіше ховається у звичайних речах, що не треба сліпо вірити у те «що всім і так добре відомо», що в кожній людині живе і божа іскра, і диявольська спокуса…»

Кость Бондаренко, політолог: «Письменники, що народилися в Україні, часто прагнуть у своїх творах містики — згадаймо, бодай Гоголя чи Булгакова. Марія Зоря тут не виняток, хоча її герої живуть у сучасному урбанізованому світі та належать до, здавалось би, прагматичних і абсолютно матеріалістичних прошарків суспільства. Але поступово читач «Гри з вогнем…» поринає у справжню дияволіаду, щоправда, дияволіаду, підкріплену не лише глибокими окультними знаннями автора, а і його блискучим почуттям гумору та майстерним володінням словом».

Буктрейлер книги можна переглянути тут.

Харон та інші мерзотники, яких ти зустрінеш дорогою в пекло. Валерій Бочков

Валерій Бочков. Харон та інші мерзотники, яких ти зустрінеш дорогою в пекло. — Чернівці : Букрек, 2015

Новий гостросюжетний роман Валерія Бочкова розповідає про людину, втягнуту в небезпечні ігри перерозподілу влади в сучасній Росії.

Автор книги переможець «Російської премії» («На південь від Вірджинії»), літературної премії 2012 від видавництва «ZA-ZA Verlag», автор знаменитого «Брайтон Блюзу», що завоював титул «Книжка року» (2012), лауреат літературного конкурсу «МК» в тому ж, 2012-му, прозаїк Валерій Бочков, наш співвітчизник, який проживає зараз в Сполучених штатах.

Для широкого кола читачів.

Алхімія свободи. Ярина Каторож

Каторож Ярина. Алхімія свободи : роман-фентезі / Я. С. Каторож. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. –  328 с.

Спеціальна відзнака від Дари Корній, Тали Владмирової  «Українське сучасне фентезі» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

Роман з містом. Світлана Горбань і Наталя Лапіна

Роман з містом. Світлана Горбань і Наталя Лапіна . — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Початок ХХ століття. Магда Свідзинська народилася й виросла в заможній львівській родині. У талановиту красуню закохався барон фон Штаубе, але своє серце дівчина віддала простому юнакові. Заради коханого вона ладна кинути все… Цій дивовижній жінці судилася непроста, але яскрава доля — жити на зламі епох, пізнати насолоду кохання та сповна спити лиха, пройти крізь війну та репресії, але попри всі злигодні не втратити головного — власної душі…

Світлана Горбань і Наталя Лапіна зазвичай працюють у співавторстві. З-під їхнього пера вийшло вже кілька творів у різноманітних жанрах:  детектив, фантастика, фентезі, історичні пригоди, романи про кохання… Письменниці — неодноразові дипломанти «Коронації слова», у 2015 році за «Роман з містом» вони здобули ІІ премію цього престижного конкурсу.

Нотатки про нашого хлопчика. Іда Ворс

Іда Ворс. Нотатки про нашого хлопчика / Пер. з рос. Світлани Поваляєвої.

Втеча як мета, безвідповідальність як принцип, нечесане волосся як датчик «свій-чужий» – такими були наші гіпі. Якщо не рахувати дисидентів, вони були першими вільними людьми в тій невільній країні за п’ять хвилин до її скону. Вони могли ходити на роботу вряди-годи, мати родину, мешкати в стандартній квартирі, а все одно бути ідейними «піплами»: цінували свободу, сповідували пофігізм і були готові в будь-яку мить вирушити назустріч пригодам без копійки в кишені.

Ігри з Іваном. Тетяна Сидоренко

Сидоренко Тетяна. Ігри з Іваном : роман / Т. О. Сидоренко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 156 с.

CПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА «Вибір видавця» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

Щасливий. Гранецька Вікторія

Гранецька Вікторія. Щасливий. — К. : Нора-Друк, 2015

Вікторія Гранецька народилася 1981 року у мальовничому селі Юрівка, що на Вінниччині. Закінчила Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Перший роман Вікторії Гранецької «Мантра-омана» отримав гран-прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова-2011». Другий роман «ТІЛО™», який вийшов у 2013 році, увійшов у короткий список Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2013» у номінації «Красне письменство». Новий твір письменниці «Щасливий» отримав спецвідзнаку «Гранд Коронації слова – 2015».

Вона — українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень… але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою — адже саме так звучить її ім’я в перекладі українською — приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими?

21-ий сніг. Руслан Гуменюк

Гуменюк Руслан. 21-ий сніг / Руслан Гуменюк. – Львів : ЛА «Піраміда», 2015. — 132 с.

Руслан Гуменюк – молодий талановитий письменник, журналіст та студент Львівського національного університету імені Івана Франка, якому вкрай набридло сидіти на місці і жити звичайним шаблонним життям, бо, насамперед, йому завжди є що сказати. Руслан Гуменюк – автор книг «H2O» та «Бабайко», які вже побачили світ та зайняли заслужене місце на полицях десятків книгарень.

Уже з перших рядків творів письменника, ми поринаємо в глибокий світогляд митця та його філософське відношення до людських стосунків, політики та світу. Постмодерний стиль та відсутність пафосу робить зі звичайного студента сильну та щиру особистість, яка не хоче бути частиною системи, а прагне руйнувати її.

«21-ий Сніг» – це надзвичайна трагічна історія молодого хлопця, який переконався у марноті спроб покращити світ. Сильне та божевільне кохання оволодіває ним та стає нестерпним з кожним днем. Ця історія схожа на кольоровий пазл, який складається у нас в голові.

Роман доповнений також і ліричними віршами письменника, які знов порушують тему духовних пошуків людини та того, що залишається після її існування.

Ціна: 35 грн

Час розкиданого каміння. Самойленко Володимир

Самойленко Володимир. Час розкиданого каміння. К. : Ніка-Центр, 2015. — 168 с.

Як складно подеколи буває відділити сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..

Для широкого кола читачів.

Ціна на Форумі видавців: 40 грн

Лише секунда. Олексій Геращенко

Олексій Геращенко. Лише секунда. Роман. — Львів : Кальварія, 2015. — Обкладинка, макет: Михайло Євшин. — 192 с. 

«Лише секунда» — це міська проза, роман про вибір, про переоцінку цінностей, про тонку межу між любов’ю та відразою, життям та смертю.

У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав, чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм?

Головний герой шукає відповіді на запитання, які він колись давно відклав, залишив на майбутнє. І ось вони нібито вже й забулися і загубилися, проте раптом випурхнули із глибин пам’яті, тож доводиться усвідомлювати свої слабкості й бажання, пізнавати самого себе.

Павутиння думок, переживань і спогадів, історії в історіях, відчуття неймовірної загадки… І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Свобода волі, що здатна перетворювати світ навколо нас. Момент життя, в якому доводиться зробити найважливіший вибір.

«Сучасній українській літературі бракує інтриги та незвичних точок зору. Книга «Лише секунда» — яскрава спроба виправити цю ситуацію. — говорить письменниця і блогер Тамріко Шолі. — Спочатку ви просто слідкуєте за думками головного героя, що опинився у край незвичних подіях, а потім починаєте сильніше за нього шукати відповідь. Чи вдасться?..»

Автор більше відомий як співзасновник простору Freud House, економіст, експерт із управління фінансами, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs), автор безкоштовного курсу «Фінансовий менеджмент» онлайн-університету Prometheus, лектор Відкритого Університету Майдану та активний учасник громадянських ініціатив щодо реформування економіки України. Проте його дебютна книга відкриває нам філософа.

Буктрейлер книги можна переглянути тут.

Прозорі жінки. Людмила Таран

Людмила Таран. Прозорі жінки. — Чернівці : Букрек, 2015

Тіло і душа часто перебувають у суперечливих стосунках, ніби не належать… Цим мучаться. про це розмірковують і над цим сміються героїні новел Людмили Таран із її нової книжки «Прозорі жінки»

Для широкого кола читачів.

Поцiлунок Елли Фiцджеральд. Олег Лишега

Поцiлунок Елли Фiцджеральд. Олег Лишега. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.

До книги визначного українського поета Олега Лишеги (1949—2014) увійшли його есеї про творчість, про витісування торсів із найтвердіших порід дерев, «може, трохи м’якших за слово». У другому розділі — «America emeralda» — переклади міфів та легенд американських індіанців, щоденник Генрі Торо, вірші Робінзона Джеферса, а також есей та вірш, написані після тривалого перебування Олега Лишеги в гірському Лемонті у Пенсильванії (США).

Це остання книжка, яку поет ще встиг підготувати до друку. Вона мала називатися або «Поцілунок Елли Фіцджеральд», або «America emeralda» (Смарагдова Америка).

Зілля. Оксана Драчковська

Оксана Драчковська. Зілля. — Чернівці : Букрек, 2015. — 200 с. 

Роман Оксани Драчковської «Зілля» приємно потішить шанувальників вишуканого і, водночас, легкого, динамічного письма, в якому прочитуються елементи кінематографічного стилю, зокрема арт-гаусу.
Хто головний персонаж роману? Очевидно, що цей вибір залишається за читачем. Усі особисті історії, показані авторкою, рівноцінні і взаємопов’язані. Та у центрі – жіноча доля і боротьба за просте жіноче щастя, навіть виборювання його як привілею. Розумінню мотиваційно-вчинкових площин роману сприяє його виразна інтертекстуальніть.

Різні варіанти жіночих доль непомітно і органічно вростають в оповідь, захоплюючи читача у простір смислової реальності. А розв’язка приводить до висновку, що жінка – це результат інтенсивних внутрішніх перетворень, подібних до тих, що відбуваються в лялечці. Хто вийде із лялечки – завжди загадка. Ким стане принцеса, пройшовши ініціацію, – Гліндою чи Ельфабою?…

Бажання поверненню не підлягають. Анна Тарнава

Анна Тарнава. Бажання поверненню не підлягають. — К. : Нора-Друк, 2015

Успішна кар’єра, подорожі, романтика – це бажання, які досяжні для будь-якої жінки, але часто ми забуваємо про них серед численних щоденних клопотів.

Головна героїня Леся піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане і несподіване для себе – жити так, як їй хочеться.

На своєму шляху вона мусить подолати власні сумніви і страхи, але будучи позитивною людиною з добрим серцем і почуттям гумору, врешті-решт розуміє, що цілком щаслива.

Анна Тарнава народилась і живе у місті Чернівці. Закінчила Чернівецький державний університет за спеціальністю «Англійська філологія», пізніше здобула кваліфікацію психолога. Працює перекладачем. Заміжня, виховує сина. Вперше спробувала себе у письменницькій царині на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова – 2015», де здобула за свій роман спецвідзнаку.

Микола Гоголь. Українські повісті. Найкращі переклади. Микола Гоголь

Микола Гоголь. Українські повісті. Найкращі переклади. Микола Гоголь; Переклад: Максим Рильський; Микола Зеров та ін; Ілюстрації: Владислав Єрко, Кость Лавро. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. — 608 с.

До вибраного Миколи Гоголя — геніального українського письменника, який писав російською мовою і став класиком російської літератури, — увійшли найкращі переклади всіх «українських» повістей зі збірок «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород». А саме:

«СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК»

«ВЕЧІР НАПЕРЕДОДНІ ІВАНА КУПАЛА»

«МАЙСЬКА НІЧ, або УТОПЛЕНА» (переклад Максима Рильського)

«ПРОПАЛА ГРАМОТА»

«НІЧ ПРОТИ РІЗДВА» (переклад Максима Рильського)

«СТРАШНА ПОМСТА»

«ІВАН ФЕДОРОВИЧ ШПОНЬКА та ЙОГО ТІТОНЬКА» (переклад Миколи Зерова)

«ЗАЧАРОВАНЕ МІСЦЕ»

«СТАРОСВІТСЬКІ ПОМІЩИКИ»

«ВІЙ»

«ПОВІСТЬ ПРО ТЕ, ЯК ПОСВАРИВСЯ ІВАН ІВАНОВИЧ з ІВАНОМ НИКИФОРОВИЧЕМ» (переклад М.Рильського)

«ТАРАС БУЛЬБА» (переклад Миколи Садовського)

Злі лелеки. Зінаїда Луценко

Луценко Зінаїда. Злі лелеки : роман / З. В. Луценко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 184 с.

CПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

Приватний щоденник. Майдан. Війна… Марія Матіос

Матіос Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. — Львів : ЛА «Піраміда», 2015. — 356 с.

«Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна…

А ще – свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей». У час, «коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конкретну людину» – боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу – вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії Вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття…».

Ціна: 65 грн

Мар’яна заливає та хоче знати правду. Олена Губіна

Губіна О. Мар’яна заливає та хоче знати правду: роман, російською мовою – К. : Марія, 2014. – 290 с.

«Дзвінок колишнього сусіда, який захоплювався творчістю французьких імпресіоністів, видався Мар’яні не надто важливим. Що лихого може трапитися з дідусем, який хрестиком вишиває вишукані копії творів Моне та Ренуара? Однак, коли вона запізнюється на зустріч, знаходить свого знайомого мертвим, а з його квартири зникає унікальна картина. Вбивство сусіда зрушило цілу лавину небезпечних подій, в яких переплелися історія Києва та киян, а також долі білогвардійських емігрантів на французькій Рив’єрі. Багато років тому в сім’ї старого вже сталося вбивство, та зникла фамільна реліквія. Хтозна, чи не пов’язані між собою обидва злочини і чи не вигулькне слід втраченої коштовності? Вже скоро Мар’яна розуміє, що вскочила в серйозну халепу, вибратися з якої зовсім непросто.

Автомобіль із Пекарської. Андрій Кокотюха

Андрій Кокотюха. Автомобіль із Пекарської. — Х. : Фоліо, 2015 

Львів, 2011 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це – Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині – Климові Кошовому. Тепер наш герой повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори –підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового – його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…

Відунський сокіл. Артур Закордонець

Закордонець Артур. Відунський сокіл : роман-фентезі / А. В. Закордонець. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 304 с.

Спеціальна відзнака від Дари Корній, Тали Владмирової  «Українське сучасне фентезі» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

Тріанські рішкунці. Василь Тибель

Тибель Василь. Тріанські рішкунці : гумористичний роман з елементами фантастики / В. В. Тибель. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 200 с. ; іл.

CПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА «Вибір видавця» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

Ін’єкція у вітрильник, або Химерні пригоди Тарілки. Сергій Мисько

Мисько Сергій. Ін’єкція у вітрильник, або Химерні пригоди Тарілки : Експериментальний, комічний, місцями автобіографічний,  романтичний, химерно­-еротичний роман; оповідання / C. В. Мисько. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 288 с.

CПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА «Вибір видавця» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2015).

artarsenal bookforum publish messe