Мистецькі видання

Як у Тіні

28.02.2017 0 Автор:

Як у Тіні. Георгій Якутович як ілюстратор книги “Тіні забутих предків” / Поліна Ліміна, Павло Гудімов. – Київ : Артбук, 2017. – 184 с.: іл. [укр., англ.]. ISBN 978-966-1545-28-0

Книга «Як у Тіні» – це спроба подивитися на особу-феномен, Георгія Якутовича, крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг – «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. Видання стало етапним як у житті художника, так і в розвитку української графіки. Однак жодна з цих історій ще не була написана, тож ми робимо першу спробу не дати їм зникнути в тіні.

 Ціна: 250 грн

Георгій Якутович не був людиною надто публічною. У Москві його знайомі знали: якщо він приїжджає, то тільки щоб продемонструвати новий твір – світське виблискування Георгія особливо не цікавило.
Всі знали про захоплення Якутовича тематикою Карпат, куди він часто запрошував своїх товаришів. Георгію було чужим сприйняття України як «мальовничого краю», певної курортної зони Радянського Союзу. Тому й окремою метою Якутовича було показати іншим всю ту глибину, складність, неоднозначність устрою в тій країні, звідки він сам походив.
Книга «Тіней…» справила велике враження на мистецьку спільноту. Зацікавлені люди знайшли зразок того, як виглядає гармонійна інтеграція тексту і зображення, як майстерно виконані дереворити розповідають кожен свою історію, однак разом складають завершену оповідь.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe