Читомо > Інтерв’ю > Культура крізь «Сито»

Інтерв’ю

Культура крізь «Сито»

03.04.2011 3 Автор:

Цікавитеся культурою?  Не знаєте, куди піти і хочете дізнатися про нових митців, дійсно вартих уваги?  Набридло переглядати багато сайтів у пошуках потрібної інформації? Студенти Микита Олімпієв і Максим Головко знайшли вихід із цієї ситуації! Вони пропускають крізь своє «Сито» найцікавіші новини культурної тематики. Їхній ресурс некомерційний, і працюють вони за ідею. Зате повністю незалежні!

 

 

–  Яку мету ставили перед собою хлопці під час створення культурного порталу «Сито»?

Максим: Насамперед – створити ресурс, котрий містив би у собі не лише інформаційну частину, а й був інтерактивний. Нині там є радіола, відеотека і галерея. Хотілося би також повідомляти про відомих людей та молодих авторів, надаючи інформацію для тих, хто просто цікавиться українською культурою.

–  Якщо окреслювати головну ідею кількома словами, то яка вона?

Максим: Ідея виникла в кінці літа 2010 року. Вийшло так, що я, звичайний житель Києва, майже не мав можливості дізнатися про події у місті, не знав, куди піти. І щоб дізнатися, де можна провести час, потрібно спочатку переглянути  сайти з оголошеннями про літературні вечори, потім знайти інформацію про кінопокази і так далі. Крім того, під час пошуків помітив, що павутиння просто завалене попсою. Ідея полягає в тому, щоб можна було долучитися до мистецького життя за допомогою одного ресурсу, щоб людина не заходила на десятки сайтів, аби знайти потрібне. Також одна із цілей це – об’єднання. Є митці, які щось роблять у Києві, у Харкові, в інших містах. На жаль, їхні дії – це не масове явище, яке може щось змінити. Але якщо ж зібрати цих людей разом, тоді вони можуть сформувати справді дієву формацію.

–  А як же сайти «Сумно», «Платформа», «Артвертеп» тощо? Хіба вони не покликані розповідати про всі події у мистецтві? Крім того, в регіонах існує безліч культурницьких регіональних порталів про все.

Микита: Ми не намагаємось розповідати про всі події – у тому-то й різниця. Сайтам, що займаються новинами, ми не можемо скласти конкуренції і не ставимо це за мету. Натомість ми пропонуємо цікаві матеріали, які інакше не досягли б такої широкої аудиторії, плюс продукувати свої. «Сито» можна сприймати як блог на власній платформі, тоді до нього не виникатиме таких вимог.

Над назвою довго думали?

Максим: Як і всі хороші назви, вона  прийшла сама собою, але потім виявилось, що це саме те, що треба. З одного боку, це ніби просіювання певної інформації, з іншого, – ми намагалися вкласти ідею об’єднання людей із різним світобаченням.

–  А чи не бракує Вам журналістського досвіду?Вміння редагувати, розкрутити людей на питання?

Максим: Ми не є журналістами і не намагаємося такими здаватися. Я вважаю, що кожен повинен займатися своєю справою. Саме тому ми не втручаємося до роботи наших журналістів і даємо їм повну свободу дій та вибору тематики статей.

Яким матеріалам «Сито» надає перевагу?

Максим: Ми не женемося за скандалами, нам не так цікаві нові події, як просто люди, про котрих варто розповісти. Ми намагаємося зробити не  новинний сайт, а ресурс, на якому можна було б знайти цікаву інформацію про цікавих людей.  Основний принцип: цікаве і важливе.

Микита: Останні кілька тижнів підбираю матеріали. Основний критерій – власний смак. Якщо він збігається зі смаком інших людей, то наш ресурс їм теж подобається. Загалом покладаємось на інтуїцію. Інформація має стосуватися українських подій і персоналій, а розповідати про весь світ ми не беремося. Нам подобається публікувати маловідомі, але цікаві інтерв’ю з майже невідомими людьми, про яких варто було б дізнатися. У нас є домовленості з кількома агенціями подій у Києві, Дніпропетровську, частково Харкові,  дещо знаходимо самі, інколи анонси нам надсилають люди, які бачили наше оголошення.

–  Але писати про всі культурні події – хіба це не розпорошеність? І до того ж, коли увесь інтернет тяжіє до спеціалізації, нішового формату?

Микита: У цьому випадку розпорошеність є широким світоглядом, тим паче, що ми намагаємося бути цікавими для читачів. Мені здається, що інтернет розвивається, швидше, в напрямку поєднання спеціалізації та глобалізації на різних рівнях. Грубо кажучи, кожен робить свою справу, але всі вони об’єднуються задля єдиної мети.

–  Чи будуть у майбутньому на сайті аналітичні матеріали?

Микита: Насправді там уже є аналітичні матеріали, але їх не так багато. Поки що люди, які хочуть співпрацювати, бажають писати репортажі. Для серйозних публікацій потрібно підключати більше авторів, не кожен журналіст може писати аналітику, яку буде цікаво читати іншим. Дізнатись про подію одне, а дізнатися чиюсь думку про цю подію – це інше. В планах також звіти про минулі заходи, можливо, з  відео.

На якому місці серед усіх тем є література, книжки? Як ці теми представлені на сайті?

Микита: «Література» є одним з розділів, на які ми умовно розділили культурну тематику. В основному поки що є інтерв’ю та анонси, скоро з’являться рецензії, огляди, відгуки. Крім того, планується розділ «Бібліотека», де користувачі зможуть розміщувати власні твори для ознайомлення.

Максим: Також ми співпрацюємо з кількома видавництвами та книгарнями і анонсуємо видання нових українських книжок. Плануємо й надалі розширювати коло подібних знайомств.

–  То багато людей із Вами хоче співпрацювати? Як вони вас знаходять?

Максим: Так, навіть набагато більше, ніж ми сподівалися, наслухавшись розповідей про апатичну культурну спільноту. Ми взагалі не вкладали грошей в рекламу, найчастіше про нас чують від знайомих, котрі про нас уже знають, і їхнє коло швидко росте. Також нас знаходять у партнерах інших сайтів та в результатах пошукових систем.

–  Розкажіть про матеріальну сторону питання. Чи розраховуєте ви на прибуток?

Максим: Я чув багато історій про те, як загинаються різні ресурси, про те, що українські культурні портали нікому не цікаві, що сайту потрібні гроші, що він не приносить прибутку. Ми йшли до цього з таким баченням: або пан, або пропав. Думали, що якщо сайт не почне працювати  через півроку, значить ми робимо щось неправильно. Вийшло так, що за перший місяць сайт почав набирати обертів, швидко росла відвідуваність, отримували позитивні відгуки. Всі зазвичай говорять, що їм не дають грошей, і через те вони  нічого не можуть зробити, не вистачає часу. Це все неправда. Можна створити якісний продукт і без грошей, без людей і без підтримки, знову ж таки, було б бажання. Головне розуміти, що ти хочеш робити і наважитись на те, що  для цього потрібно щось віддати.

Микита: Наша фішка в тому, що ми не вкладаємо грошей і тому не залежимо від популярності. Ми можемо робити будь-що, що подобається лише нам вдвох, не отримуючи прибутку, бо на нього і не розраховували.

–  І Ви вважаєте, що без грошей такий проект зможе проіснувати довго? То чому ж останнім часом у Вам так мало оновлень?

Микита: Це жодним чином не пов’язано з відсутністю у проекту бюджету. Річ у тім, що нам доводиться поєднувати навчання в університетах з діяльністю порталу. Саме піки студентської діяльності, наприклад, сесії, припадають на періоди спаду активності  публікації статей.

Максим: Однак, ми можемо гарантувати, що фінансові проблеми не стануть на заваді діяльності порталу.

–  Ви говорите, у вас багато позитивних відгуків – від кого саме?

Микита: Від користувачів порталу, а також на сторінках в соціальних мережах, та й при особистому спілкуванні, від людей, з якими ми співпрацюємо.

Максим: Звісно, були й негативні відгуки, і ми намагалися врахувати їх при вдосконаленні роботи «Сита». Ми завжди раді конструктивній та адекватній критиці.

–  А бувають між Вами двома різні погляди на ті чи інші проблеми, статті?

Максим: Звісно, і я вважаю, що це природно. Крім того,  це позитивно впливає на наповнення та розвиток сайту. До сих пір розходження в поглядах стосувалися в основному напрямку діяльності сайту та його функціоналу. Слід зазначити, що портал не планується лише як наш персональний блог. Він є платформою, яка легко всотує в себе точки зору інших людей. Саме тому ми закликаємо усіх до співпраці і є відкритими для будь-яких пропозиції та ідей. І саме це робить «Сито» таким, яким воно є.

Микита: Вертаючись до розходжень у поглядах, хочу додати, що рішення приймаються як результат здорових дискусій, з наведенням аргументів «за» і «проти». Жодне з них не приймається одноосібно та похапцем.

–  Чи плануєте ви якісь оновлення найближчим часом?

Максим: По-перше, ми нарешті закінчимо розроблення галереї. По-друге, з’явиться мапа, на якій можна буде знайти інформацію про всі культурні інституції: кафе, галереї, театри, кіноклуби у місті Києві, але в планах, звісно, розширити географічні кордони. По-третє, в планах бібліотека. Також хочемо розробити сервіс для роботодавців і людей, які хочуть працювати у сфері мистецтва.

–  Це буде окремий сервіс чи все на базі «Сита»?

Микита: Все це буде доступно на самому порталі, хоч і матиме особливе оформлення у відповідності до його функцій.

Іще є ідея створення дошки оголошень не з вакансіями чи резюме, а з повідомленнями про зустрічі. Наприклад, людина хоче піти на якийсь захід і шукає супутників. Ми плануємо розширювати календар подій за межі Києва, поки що потрібно продумати як це зробити технічно.

–  Крім он-лайн, планується якась жива діяльність?

Максим: Потрібно спочатку пояснити: наразі існує сайт, однак у планах є ще створення організації, саме вона і буде займатись проведенням акцій. За допомогою інтернету втілюватимемо мистецькі заходи у реальному житті. Кожен з розділів, які є на Ситі, має змогу потім розвинутись: віртуальна галерея може стати майданчиком для реальних виставок, відеотека цілком можливо перетвориться на кінофестиваль. Насправді можна створити будь-що, було б бажання.

Ольга Ніколайчук

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Nastka
    04.04.2011 в 12:03 am

    особливо сподобалось запитання “Над назвою довго думали?”:)))
    а ще приємно, що і моя рука до інтерв’ю прикладена:)

  2. Julie
    04.04.2011 в 8:46 am

    дякую! хороше інтерв”ю.

  3. Лис Микита
    04.04.2011 в 6:07 pm

    Цікава комбінація фото вийшла. )
    Для зацікавлених – адреса сайту: http://syto.com.ua/ Ласкаво просимо!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe