Читомо > Дайджест > Книжковий двотиждень. Випуск 9 (20-30 серпня)

Дайджест

Книжковий двотиждень. Випуск 9 (20-30 серпня)

03.09.2013 0 Автор:

ІНТЕРВ’Ю

Книжкові полиці Андруховича

9_chytomo_andruhovich

Юрій Андрухович розповів про свою домашню бібліотеку, автограф Станіслава Лема й книгу «Статеве життя українського селянства»:

«Я фактично нічого не успадкував, але, починаючи зі студентських років, формував свою власну бібліотеку. Навчаючись у Львові, потрапив у товариство художників-графіків і через них набув такої звички: двічі-тричі на тиждень робити обхід книгарень», –  розповів Андрухович.

 

ТЕНДЕНЦІЯ

Київське краєзнавство

Анастасія Левкова для «Літакценту» підготувала аналітичний матеріал про такий вид видавничої продукції, як путівники – цього разу про путівники Києвом.

«В останнє двадцятиліття справді маємо сплеск зацікавлення історією Києва, про що свідчить кількість публіцистичних книжок, статей на цю тему, а також романів і повістей, у яких автори в художньому ключі розповідають про невідомі більшості або забуті факти київської історії», – пише Левкова.

СКАНДАЛ

Справу Покальчука не дозволили продовжити

9_chytomo_pokalchuk

Мистецьке об’єднання «Остання барикада» збиралось відвідати виправно-трудові колонії для неповнолітніх у Прилуках та Кременчуці. Свого часу колоніями опікувався письменник Юрій Покальчук, і в пам’ять про нього друзі письменника прагнули продовжити цю справу. Спеціально для акції було зібрано 500 книжок і понад 100 примірників періодики, яку мали намір передати у колонію. Проте за день до наміченої поїздки 20 поетам, а також журналістам тюремники відмовили у поїздці.

 

МЕРЕЖА

Україський домен “УКР”

9_chytomo_domen

Україна стала четвертою країною, після Росії, Сербії та Казахстану, яка отримала кириличний домен верхнього рівня – УКР. «Впроваджуючи національний домен, ми значно розширюємо наш сегмент в інтернеті», – зазначив при цьому прем’єр-міністр Микола Азаров.

 

ПОДІЯ

Книжкова виставка в Українському домі без натовпу

9_chytomo_ukr

З 29 серпня по 1 вересня 2013 року в Українському домі пройшла Книжкова виставка-ярмарок. За словами спеціального кореспондента «Читомо», видавці зайняли лише перший поверх дому, а натовпу читачів не спостерігалось. Однією із найяскравіших подій стала презентація аудіокнижки “Казки, що виховують: класика для дітей”.

 

Український Кіплінг у Лондоні

9_chytomo_kipling

Ще одна бібліотечна новина – цього разу з Великобританії. У бібліотеці Кіплінґівського товариства у Лондонському міському університеті створили український куточок, куди увійшли книги «Навчальної книги – Богдан» та «Видавництва Старого Лева».

ЗА КОРДОНОМ

Пішов із життя Шеймас Гіні

9_chytomo_gini

Помер Нобелівський лауреат Шеймас Гіні у віці 74 років. Останнім часом у нього були проблеми зі здоров’ям. Гіні народився в Північній Ірландії, але пізніше жив у Республіці Ірландії. У 1995 році Гіні був нагороджений Нобелівською премією з літератури «за ліричну красу й етичну глибину поезії, яка відкриває перед нами дивовижні будні і оживає минуле”. Свої статті постаті поета присвятили видання The Gardian  і The New York Times. В Україні цей автор представлений книгою видавництва „Юніверс” „Відкритий ґрунт”, деякі поезії з якої колись «Читомо» ілюструвало.

ФОРУМ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ

Що нового?

сайт

До форуму залишилось зовсім мало часу, «Читомо», ясна річ, готується відвідати цю найбільшу книжкову подію в Україні, зокрема в межах проету «КОНТЕКСТ». Тим часом прес-служба Форуму подала цікаву статистику:

”5 000 000 видавців в Україні та за кордоном знають про Форум;
100 000 книжок привезуть учасники, з них 10 000 – це нові видання;
50 000 відвідувачів очікують;
10 000 осіб, які слідкують за нашими новинами у соціальних мережах на Фейсбуці, ВКонтакті та YouTube;
711 учасників;
зокрема 420 гостей (із них 362 – автори);
220 видавців;
41 книготорговець;
20 громадських організацій;
10 бібліотек;
200 акредитованих журналістів зі 100 українських та іноземних ЗМІ;
400 публікацій у ЗМІ;
150 волонтерів;
340 книжок від 80 видавництв, номінованих на здобуття премії «Найкраща книга Форуму 2013»;
700 заходів у програмі;
250 автограф-сесій;
20 країн світу: Польща, Росія, Німеччина, Чехія, США, Канада, Білорусь, Великобританія, Франція, Данія, Латвія, Литва, Колумбія, Румунія, Сербія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Каталонія та Нова Зеландія”.

Подаємо лінк просто на програму.

EBOOK

Інтерактивні дитячі книги

Українська компанія iPublisher розробила для iPad додатки з казками, в яких можна і вчитися, і гратися водночас. Спочатку у доступі були 4 казки російською мовою, але у День Незалежності, 24 серпня, в AppStore з’являться й їхні україномовні версії. Детальніше читайте Радіо Свобода.

 

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Відомі тати читатимуть казки

Телеканал «Плюсплюс» групи «1+1 медіа» запустив анімаційний проект «Казка з татом». У першому сезоні «Казки з татом», який стартував 2 вересня, буде 50 епізодів хронометражем 10 хвилин. Проект на замовлення каналу відзняла студія «Майстер Відео», режисер – Сергій Гаврилов (креативний продюсер «Вечірньої казки» на Першому національному та повнометражного 3D-мультфільму «Микита Кожем`яка»). Цикл «Казка з татом» створюється в партнерстві з шістьма видавництвами дитячої літератури: «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», «Грані-Т», «Видавництво Старого Лева», Glowberry Books, «Країна мрій» і «Пелікан».

РЕЙТИНГИ

Забужко, Жадан і Коваль – серед найвпливовіших!

9_chytomo_korrespondent

Журнал Корреспондент у рамках щорічного проекту ТОП-100 назвав імена сотні найвпливовіших людей України. Цього року рейтинг найвпливовіших українців за версією журналу Корреспондент, як і три останніх, очолив президент Віктор Янукович. І за сумісництвом найбагатший український автор. У списку є й інші письменники. На 69 місці опинилася Оксана Забужко, на 76 – Сергій Жадан. Також у сотні є й інші діячі книжкової і культурної сфери. 97 місце посіла Олександра Коваль, президент Форуму видавців у Львові.

ОПИТУВАННЯ

 Підліткова література для дорослих

9_chytomo_adult

Дослідження американської компанії Bowker Market  показало: більше половини покупців книжок для підлітків (тобто вікової групи від 12 до 18 років, яку англомовні видавці називають young adults) переступили 18-річний рубіж. А 78 відсотків дорослих зізналися, що самі читають книжки для підлітків. Основна група дорослих читачів підліткової літератури – люди від 30 до 44 років. Детальніше читайте в журналі «Огонёк».

ВІЗУАЛЬНЕ

Дитяче

USC Rossier online опублікував інфографіку „Улюблені дитячі книжки”, у якій зокрема є цікаві факти про дитячу класику й історичні моменти розвитку дитячого книговидання.

9_chytomo_vizualne

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe