Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 6 (22-28 липня)

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 6 (22-28 липня)

29.07.2013 0 Автор:

Дайджест останнього липневого тижня, як бачите, вийшов релігійно-моральним та загострено коміксовим. Приводом для цього частково став Comic Con 2013, що актуалізував питання коміксів і народив велику кількість західних інфоприводів;  та частково – відзначення 1025-річчя хрещення Русі. Нівелюючи політичні контексти, його цілком можуть вважати святом навіть скептики й атеїсти. Не сталося б цього у 988 році, невідомо, скільки б ми мали сьогодні книжкових новин.

 

ПРОБЛЕМА

Дитячі книжки про секс 

дитячі книжки про секс

Зображення з scienceblogs.com

Орден захисників суспільної моралі НЕК підвів підсумки своєї роботи за перше півріччя і виявив: друкована продукція, що не зареєстрована як еротичне видання, систематично використовує еротичну тематику як провідну і розповсюджується з порушенням законодавства. Подробиці – на Телекритиці.

ПОДІЯ

ФранкоФест

ФранкоФест

Фото Віктора Возняка

26-28 липня у с. Нагуєвичі відбувся ФранкоФест. Цього разу на батьківщині Івана Франка він об’єднався з Fort.Misia. Подробиці читайте на Facebook  або чекайте невдовзі на наш звіт. А відео – вже зараз: http://vimeo.com/47598097

 

ПРОЕКТ

Підготовка до мистецького проекту «Грицько Чубай. П’ятикнижжя»

Грицько Чубай. Мистецьке дійство

Про нашуміле видання «П’ятикнижжя», що з’явиться друком у вересні, ви, напевне, вже знаєте. Це лише книжкова частина проекту. Соломія Чубай пропонує долучитися до події спільнокоштом і підтримати мистецьке дійство на Форумі видавців. З 35 тис. грн за кілька днів зібрано майже 4 тис. грн. Лишилось 50 днів.

Збережімо комікси назавжди

comicsфото з blogs.villagevoice.com

Американець Джек Сіндел прагне зберегти комікси: проте не лише для наступних поколінь, а на тисячі років. Він започаткував проект Q-Collection, метою якого є запобігання  розкладанню сторінок старих коміксів. Збереження у пластикових упаковках – не вихід із ситуації, переконаний він. Потрібен вакуум. Можливо, цей спосіб стане в нагоді для збереження і вашого культурного спадку.

 

ВИСТАВКИ

Колекція Святого Письма і книжкова виставка про Християнство

Пересопницьке Євангеліє

Фото з http://orthodox.org.ua/

У Пересопниці зібрали унікальну колекцію Святого Письма, що представлена стародруками та іншомовними перекладами – про це повідомляє газета «День». Окрім того, до 1025-річчя хрещення Русі у Національній парламентській бібліотеці впродовж трьох днів працювала виставка культурологічної, краєзнавчої літератури християнської тематики. Участь у ній брали українські видавництва та інформаційно-аналітичні аґенції – «Мистецтво», «АДЕФ-Україна», «Либідь», «Наш час», «Самміт-Книга» та «Фоліо».

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Хто робить обличчя російських книг
П'ять косійських книжкових дизайнерів

Фото з «Теория и практика»

Зустрічайте: Андрій Бондаренко, що вважає книжковий дизайн жіночою професією; Юрій Сурков, для якого всі оформлені книги – його; Евген Корнєєв – апологет текстів, з якими працює; Sangat Studio, які не читають книжок перед оформленням. Більше про них і їхні роботи у «Теорії і практиці».

 

Як лицарі комікси малювали

Лицарські комікси на стінах Саксонського замку

Німецькі дослідники віднайшли на стінах Саксонського замку взірці перших коміксів. Про те, яких звитяг вони стосувались та хто длубав їх на стінах – читайте в матеріалі на Дойче Велле.

ДРУКОВАНА ПУБЛІКАЦІЯ

Фокус про каліграфію

focus_letters

Найкраще сфотографував журнал Ігор Дудник (фото з Facebook)

Один з рідкісних випадків, коли в масовому читанні з’являється публікація про каліграфію. У Фокусі №30 (342) завдяки журналісту Олександру Карпюку можна знайти імена сестер Лопухіних, Олексія Чекаля, Андрія Шевченка, Алли Калініченко та Вікторії Чебаник. Статтю можна не лише почитати, але й подивитись.
КОНКУРС
Марафон бібліотечних інновацій
Програма «Бібліоміст» оголосила «Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013» з метою виявлення найбільш сучасних та інноваційних послуг в українських публічних бібліотеках, а також поширення інформації про такі послуги за допомогою найпопулярніших у країні соціальних медіа. Серед номінацій – найактивніший бібліотекар-твіттерянин, наймобільніша бібліотека, бібліотека-піонер у Pinterest, майстер бібліотечної інфографіки та багато інших.
Тривалість конкурсу: 26 липня – 15 вересня 2013 р.

ЦИТАТИ

@Volodymyr Yermolenko:

«[…] Твіт – це кохання на одну ніч, на одну хвилину, на одну секунду. Книга – це повноцінна love story, надовго. Твіти – це часто, але коротко. Книга – це рідше, але довше. Але ж саме життя – це не так часто. Це тільки один раз. І хочеш не хочеш – маєш розтягувати. Прагнеш, щоб було довше. Прагнеш не розлучатися. Книга – це прагнення занурення. Прагнення не казати “чао”, поки ще живий».

 

ВІЗУАЛЬНЕ

Таця читача

таця для читання

Детальніше

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe