Читомо > Дайджест > Книжковий Арсенал-2017: 10 подій для професіоналів

Дайджест

Книжковий Арсенал-2017: 10 подій для професіоналів

10.05.2017 0 Автор:

Програма цьогорічного Книжкового Арсеналу переповнена різноманітними подіями. Більшість з них розподілено між конкретними категоріями, що орієнтовані на певний спектр зацікавлених відвідувачів. Не бракує серед них і професіоналів видавничої справи, для яких книжка є не просто формою медіа та джерелом інформації, але й предметом їхньої фахової діяльності. Читомо відібрало 10 найцікавіших подій для професіоналів книжкової та видавничої справи, які неодмінно потрібно відвідати.

 

blueline

17 травня, середа

 

Дискусія «Як скоротити відстань між сучасною брайлівською книгою та дитиною»

SHrift-Brajlya2

  • Час: 17.00?17.45
  • Місце: Зала «Малі». Кімната Брайля

Надзвичайно актуальна для нашої країни тема. В Україні, традиційно, приділяється мало уваги до забезпечення прав людей з особливими потребами. Ні міський простір, ні сфера послуг, ні освіта належним чином не пристосовані для усіх категорій населення. Особливо це відчувається, коли мова заходить про навчання дітей. Дискусія «Як скоротити відстань між сучасною брайлівською книгою та дитиною» покликана висвітлити усю проблематику цього непростого соціально-освітнього аспекту.

Організатори: Освіта, Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», благодійна організація «Фонд родини Нечитайло».

Читайте також: Книжки на дотик: як працює міні-друкарня шрифтом Брайля у Луцьку

 

blueline

18 травня, четвер

 

Консультація «Перспективи української книги на світовому книжковому ринку»

36102772_303

  • Час: 12.00-13.45
  • Місце: Бізнес-майданчик

Будь-яка розвинута культура, після подолання якоїсь критичної відмітки, починає прагнути до світової експансії. Україна тут не є виключенням. Що можуть дати українські автори та видавці світові? Які універсальні сенси породжує наша культура та які з них будуть цікавими міжнародній спільноті? Про все це можна буде дізнатися на спеціальній консультації за участі Хосе Борґіно «Перспективи української книги на світовому книжковому ринку».

Організатор: Міжнародна асоціація видавців, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів.

Читайте також: Українські видавці про результати Франкфуртського книжкового ярмарку

.

blueline

 

Воркшоп-дискусія «Книжковий блоґ: як цікаво писати про книжки»

blog

  • Час: 13.00?13.45
  • Місце: Зала «Малі»

Про книжку потрібно говорити, читання варто популяризувати. Але робити це потрібно якісно та професійно. За останні роки в українському інформаційному просторі з’явилося безліч спікерів та платформ, які знайомлять нас із новинками книжкового світу, але далеко не всі вони роблять це цікаво та доступно. Воркшоп-дискусія «Книжковий блоґ: як цікаво писати про книжки» покликаний покращити цю ситуацію.

Учасниці: Катерина Толокольнікова, Ксеня Різник, Вікторія Наріжна. Організатор: Малі незалежні книгарні.

 

blueline

 

Шіші Ямадзакі: «Анімаційна ілюстрація як головний фешн-тренд»

yamasuki-yamazaki_02

  • Час: 16.00?16.45
  • Місце: Сцена «Гербарій»

Світ не стоїть на місці й постійно розвивається, а разом з ним змінюються і форми медіа. У цьому контексті анімаційні ілюстрації є одним із найважливіших трендів останнього часу. Саме на цю тему відбудеться публічне інтерв’ю з художницею та режисеркою Шіші Ямадзакі (Японія), яка вважається однією із найфаховіших професіоналок у сфері анімаційного арту та дизайну.

Модераторка: Наталя Васюра. Організатор: журнал L’officiel-Україна.

 

blueline

19 травня, п’ятниця

 

Дискусія «Фотокниги в Україні & світовий контекст»

89dd720-840

  • Час: 10.30-11.45
  • Місце: Зала УВК

Про українські фотокниги у світовому контексті будуть говорити видавці та відомі українські фотографи. Видавництво «Родовід», яке нещодавно провело перший український Dummy Award поділиться власним досвідом промоції українського фотомистецтва за межами країни, напрацьованими стратегіями розповсюдження фотобуків на міжнародних книжкових виставках.

Учасники: Міша Педан, Лідія Лихач, Аліна Сандуляк, Ганна Грабарська, Олександра Набієва, Ілля Цеканов. Організатори: Родовід, Відкрита бібліотека красних мистецтв.

Читайте також: Культура фотобуків ? це відповідь, в якій формі буде далі існувати фотографія

 

blueline

 

Дискусія «Літературна децентралізація. Книжкові заходи в містах, де до них не звикли»

ukr-gromady-zviazok

  • Час: 12.00-12.45
  • Місце: Зала «Дукат»

Літературна децентралізація є стратегічним завданням не тільки для книжкового ринку, але й для культурного простору нашої країни в цілому. Зараз література існує переважно у декількох великих містах, де є відповідна інфраструктура, інституції та достатня кількість читачів. Це своєрідне культурне гетто, яке є географічно обмеженим. Учасники дискусії обговорять актуальні проблеми децентралізації літературних процесів в країні, поділяться досвідом реалізації регіональних проектів та ініціатив.

Учасники: Анастасія Левкова, Людмила Фіть, Люба Хомчак, Роман Повзик, Ельвіра Яцута, Олена Заставна. Організатор: книгарня «Є».

Читайте також: Літературна децентралізація: нові фестивалі у Житомирі та Черкасах

 

blueline

20 травня, субота

 

Лекція Тобіаса Фосса «Стратегії у міжнародному ліцензійному бізнесі: німецький досвід»

foss

  • Час: 12.00–14.00
  • Місце: Бізнес-майданчик

Віце-президента Франкфуртської книжкової виставки Тобіас Фосс – це людина з унікальним досвідом, який дуже важко переоцінити. За роки своєї діяльності він зробив для європейського книжкового ринку дуже багато, досконало його вивчив та допоміг його структурувати. На цьогорічному Книжковому Арсеналі пан Тобіас поділиться з українськими професіоналами секретами та стратегіями міжнародного ліцензійного бізнесу на прикладі німецького досвіду.

Організатор: Франкфурстська книжкова виставка.

Читайте також: Тобіас Фосс: Світ повинен прийти до України, і Україна повинна вийти в світ

blueline

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн 2017»

bestbookdesignka17_fb-w982-h0

  • Час: 20.00?21.00
  • Місце: Сцена «Кафе Європа»

VII міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», культурно-видавничого проекту Читомо визначають найкращий книжковий дизайн цього літературного сезону.

До участі в конкурсі українські видавництва подавали книги, які були надруковані у період з травня 2016 року по травень 2017 та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами.

На урочистій церемонії нагородження ви дізнаєтеся імена кращих книжкових дизайнерів цього року.

Читайте також: Cover: книжковий дизайн очима культового Пітера Мендельсунда

 

blueline

21 травня, неділя

 

Публічний діалог «Чому книжка-картинка – не книжка з картинками?

product_UT_artbook_photo4

  • Час: 15.00?15.45
  • Місце: Зала УВК

Що відрізняє книжку-картинку від книжки з картинками? Чому дорослі не повинні боятись книжок, де мало букв? Навіщо потрібно читати з дітьми і чому вкрай необхідно читати з дорослими? Де ховаються серйозні історії і яким чином малюнок може говорити? Про все це будуть говорити письменниці Оксана Була та Оксана Зьобро.

Також у рамках заходу відбудеться знайомство з кращими книжками-картинками 2016 року.

 

blueline

 

Круглий стіл «У пошуках втраченого автора: коли чекати на якісний український нон-фікшн»

IMG_8133-e1474412325601

  • Час: 16.00-16.45
  • Місце: Бізнес-майданчик

Український читач активно тягнеться до жанру нон-фікшн. Біографії, довідники, есеїстика, репортажистика ? все розлітається зі швидкістю гарячих пиріжків. Особлива увага, зі зрозумілих причин, прикута до книжок про війну, але саме в цій категорії спостерігається низька середня якісь текстів. З чим це пов’язано? Звідки має прийти кваліфікований автор? Відповіді на ці питання спробують знайти учасники тематичного круглого стола.

Учасники: Антон Мартинов, Оксана Форостина, Вікторія Столяренко, Едуард Мальцев. Модератор: Павло Білодід. Організатор: Наш Формат та kmbs. Спеціальна програма «Управлінські діалоги».

Читайте також: Низький старт: 8 нон-фікшн новинок Книжкового Арсеналу

 

Зображення: Deutsche Welle, l’officiel, directorsnotes.com, Foto.Ua, The Geeky Gimp, BBC

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe