Читомо > Календар подiй > Проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» влаштовує виставку

Календар подiй

Проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» влаштовує виставку

16-01-2017 | 19:00
м. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Африкансько-український перекладацький проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» та Музей книги і друкарства України запрошують на вечірку «Дерево для слів: під ним і на ньому». У програмі: відкриття виставки графіки Лесі Синиченко та фотографій Ірини Брязгун «Дерево для слів», презентація антології африканської поезії «Каїсе-дра росте, де хоче» (упорядник Олена Гусейнова, видавництво «Крок», 2016), перфоманс від афро-драмерів «AfriKAN», фольклорного театру «Дивина» (м.Донецьк), фестивалю сучасного танцювального театру «Zelyonka Fest».

Книга віршів «Каїсе-дра росте, де хоче» побачила світ завдяки платформі «Велика Ідея» та її доброчинцям. Команда проекту нарешті матиме нагоду подякувати всім причетним і запросити до подальшої розмови під Деревом Балачок.

Проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» розвивається в Україні з 2015 року, перекладаючи українською тексти сучасних поетів з Африки. Його метою є діалог культур, тому центральний образ проекту, відображений у його назві, Дерево Балачок («каїсе-дра») – виглядає ідеальною локацією для розмови митців, представників різних культур. Під каїсе-дра озвучуються найважливіші для суспільства теми, зокрема, цього року проект працює з темою переселень та переселенців, залучаючи для цього відповідний літературний та музичний контент. Куратор – Оксана Куценко.

Виставка «Дерево для слів» Лесі Синиченко та Ірини Брязгун представляє роботи, створені в рамках проекту. Художниця та фотограф запрошують зрозуміти іншого, не прикриваючись формальними прапорами толерантності, а відкриваючи його таким, яким він є. Спроба знайти мову, яка буде знайома кожному. Мову, яка зможе пов’язувати, а не відштовхувати. Будувати, а не руйнувати. Спроба повірити в те, чого немає. І відчути явну оманливість порожнечі, тим самим зламавши загальне відчуження.

Виставка триватиме з 1 грудня 2016 року до 16 січня 2017 року в приміщенні Музею книги і друкарства України.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe