Читомо > Календар подiй > Книгу Вільгельма Шміда “Душевний спокій” презентують в українському перекладі

Календар подiй

Книгу Вільгельма Шміда “Душевний спокій” презентують в українському перекладі

19-04-2017 | 18:30
м. Чернівці, Літературний целанівський центр, вул. О. Кобилянської, 51

Презентація книги німецького автора Вільгельма Шміда «Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо», яка нещодавно вийшла у «Видавництві 21». Про книгу та пов’язані з нею питання спілкуватимуться перекладачка Олександра Мельник-Подолян та модераторка Інґа Кейван. 

Презентація книги Вільгельма Шміда – один із трьох заходів, присвячених проблемі старіння, які ініціював Центр Gedankendach за підтримки Goethe-Institut і в яких бере участь «Видавництво 21».

Книга «Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо» представляє один із напрямків мотиваційної літератури. І хоч цей сегмент досить популярний і добре представлений на українському книжковому ринку, має велику читацьку аудиторію, саме тема старіння і дотичні до неї – ще майже не заповнена ніша. Але те, що такі книги все ж з’являються, і вони затребувані, свідчить, що наше суспільство готове рухатися у напрямку позитивних соціально-культурних змін – хай поки мікроскопічними кроками, але воно починає перезавантажувати своє ставлення до проблеми старіння.

Вільгельм Шмід про досить непрості речі, явища, процеси говорить просто і зрозуміло, завжди тримаючи у полі зору співрозмовника. І книга ця справді варта уваги. Адже тема старіння не так часто обговорюється; більше того, у нашому суспільстві вона часто (чи навіть звично) обминається. Психологічно це зрозуміло: людина не воліє замислюватися над тим, що колись усе може змінитися, що її мотиваційно-вчинкові площини наповняться новими смислами. Але відштовхуючи ці думки щодо себе, людина не замислюється й над тими, для кого цей період життя вже актуальний, не помічає їх або дратується, не зважає на них. А таке ставлення лише ускладнює життя літнім людям. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв’язку з собою, людина вчиться жити з цим процесом осмислено і зі смислом. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв’язку поки що з кимось іншим, людина вчиться бути гуманнішою, чутливішою і співчутливішою, а також оберігає себе від травматичноо сприйняття себе у майбутньому, у новій якості.

Вхід вілиний.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe