Читомо > Література на літо > 5 книг, які надихають та мотивують редакторку Дарію Зарівну

Література на літо

5 книг, які надихають та мотивують редакторку Дарію Зарівну

24.03.2016 0 Автор:

Головна редакторка L’officiel-online.com й ведуча «Радио Аристократы» Дарія Зарівна розповіла Читомо про п’ять найважливіших книг, прочитаних у 2015 році. «Я нещодавно вже складала список улюбленої художньої лiтератури, тому для Читомо вирішила зробити добiрку мотивуючих i надихаючих книг», – пояснює Зарівна.

 

leanincoverfinal_01. Шерил Сендберґ «Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою» 

Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою / Шерил Сендберґ ; за участи Нел Сковел; пер. з англ. Вікторії Наріжної. – К. : Критика, 2015. – 280 с.

Постійно цитую Сендберґ на всіх своїх лекціях. Це дуже важлива книга, особливо для України й українських жінок, адже в нас ситуація з гендерною рівністю абсолютно катастрофічна, порівняно із США.

Книга складається з автобіографічних історій і простих, але цікавих спостережень Сендберґ. Про те, що навіть дуже успішні жінки, відповідаючи на питання «Як ти досягла успіху?»,  найчастіше зазначають: «Мені просто пощастило», «Мені допомогли», «Так склалися обставини», в той час як чоловіки пояснюють свій успіх фразами «Я багато працював», «Я маю хист до цього», «Я йшов до своєї мети».

Сендберґ цитує Тіну Фей, яка описує «синдром самозванки»: «Мені весь час здається, що люди навколо прокинуться і зрозуміють, що я самозванка і зовсім не відповідаю всім тим позитивним характеристикам, які дають мені і моїй роботі».

 Читайте також: Як включитися і не боятися. Феміністичний меседж від Шерил

 

34da0c8a_bb81_11e5_a9aa_005056004a1d_75583d80_bb81_11e5_a9aa_005056004a1d.resize12. Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг «Як працює Google»

«Як працює Google» / Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг ; пер. з англ. Ю. Гордієнка. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 304 с.

Дуже важлива книга в наш час. Якщо ти працюєш зі smart creatives (поколінням креативних і вільних молодих людей), тобі варто забути про вертикальну ієрархію в робочому колективі.

Головне  дати кожному співробітникові максимальну свободу дій. Важливе «але»: це спрацює і дасть круті результати, тільки якщо ці люди дійсно smart creatives.

Якщо це не так, то рано чи пізно вони перестануть якісно працювати, і вам доведеться з ними прощатися. Перевірено на собі!

 

 

cover3. Томас Каткарт і Ден Клейн «Одного разу Платон зайшов у бар»

Как-то раз Платон зашел в бар… Понимание философии через шутки / Томас Каткарт, Дэн Клейн. — М. : Альпина Нон-фикшн, 2012. — 240 с.

Купила цю книгу в аеропорту Сан-Франциско, щоб згаяти час у дорозі, навіть не здогадуючись, який скарб потрапив до моїх рук.

В університеті на першому курсі у мене був загальний курс філософії, досить сумбурний і фрагментарний. Дуже багато ми не встигли вивчити, і я, відчуваючи прогалини, хотіла купити підручник і пройти курс філософії самостійно.

Книга Каткарта і Клейна  це, по суті, збірник історичних (і не тільки) анекдотів, парадоксів, скетчів, через які автори розкривають суть кожного напряму в філософії. Просто, зрозуміло і дуже смішно.

  Читайте також: 5 сучасних філософських праць в українському перекладі

tina-fey-bossypants-book-cover4. Тіна Фей «Bossypants»

Bossypants / Tina Fey. — New York City : Little Brown & Co, 2011. — 270 p.

Дуже люблю Тіну Фей. Ця книжка  її автобіографія, сконцентрована, як видно з назви, на тому, як бути жінкою – босом. Нещадна самоіронія  це нищівна зброя, якою Фей володіє досконало.

Насправді, схожі книги після неї написали Емі Полер і Лена Данем, і написані вони плюс-мінус в одному ключі. Можливо, влітку доберуся до них теж і зможу порівняти.

 

 

 

51vqoQfRmPL._SX354_BO1,204,203,200_5. «Creating Business Plans» (Harvard Business Review Press)

Creating Business Plans / Boston : Harvard Business Review Press, 2014. — 160 p. — (HBR 20-Minute Manager Series)

Натрапила на серію «20 minute manager» в якомусь з американських аеропортів. У наш час надмірного і швидкого споживання інформації все, що може економити твій час, є дуже цінним продуктом.

За задумом творців цієї серії, витративши всього 20 хвилин, ти дізнаєшся все найнеобхідніше з певної теми. Якщо де-небудь натрапите на ці книжечки  беріть не роздумуючи, там є багато цікавого про делегування роботи, управління проектами, тайм-менеджмент, створення презентацій, ефективне проведення зустрічей і багато іншого. Коротко, чітко і доступно.

 Читайте також: 7 книжок від IT-підприємця Ярослава Ажнюка

 

 Чільна світлина aristocrats.fm
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe