Читомо > Book Art > За двома зайцями. 1883-2010

Book Art

За двома зайцями. 1883-2010

08.05.2010 3 Автор:

Любовна історія Проні Прокопівни та пана Голохвастова, написана Михайлом Старицьким ще у 1883 році, нещодавно була переписана, а точніше, переоформлена у рукописну неофутуристичну арткнигу.

«За двома зайцями» – діло рук художниці Ірини Рудь-Вольги.

.

zadvoma_

.

Книга має незвичний формат – 10?27см, але чотири ілюстрації (до кожної дії комедії) розкриваються до розміру 40?27, наче вікно зі ставнями.

.

zadvoma

.

«Взагалі, тема вікна проходить через всю п’єсу, і саме цей момент я взяла за основу при роботі над макетом книги» – розповідає Ірина.

 

.

zadvoma3

.

«Ця книга – меленький театр. Її образи прості та лаконічні (створені трафаретним друком типових елементів), але їм притаманна максимальна виразність і характерність. Динамічні фігуративні композиції доповнені цитатами з тексту, а також різними дрібничками (чарка, місяць, церква тощо), котрі насправді несуть в собі велике смислове навантаження».

.

zadvoma1

.

Частина книги (обкладинка, форзац та декілька ілюстрацій) експонувалася нещодавно у Музеї книги та друкарства.

Зараз Ірина Рудь-Вольга працює над наступною книгою – «Весільні народні традиції та обряди на Придніпров’ї», що міститиме визбираний та рафінований фольклор: від пісень та обрядів до рецептів національних страв.

Чекаємо.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

 1. перуцька
  08.05.2010 в 7:27 pm

  чогось не подобається.. чи то я маю вже своє бачення цієї історії і своїх персонажів в уяві, то воно й не пасує.
  мені такий стиль оформлення якось більше ввижається у казках українських абощо…
  десь так)

 2. Богдан Поліщук
  11.05.2010 в 2:08 pm

  Вітаю! на мою думку це дуже стильне рішення і мглоб вийти чудове подарункове видання якеб зацікавило і любителів української класики і естетів поціновувачів гарного дизайну і ілюстраціі…валасне бажаю щоби хтось відгукнувся і підтримав цей проект…шукатиму в книгарнях….

 3. ozhynka
  16.05.2010 в 4:31 pm

  Цікава, жива книжка! Дуже вдала режисура розворотів – динамічна і гарно формально вирішена.Єдине, трохи більше хотілося характер персонажей підкреслити. А сцени передані дуже дотепно. Хотілось би побачити всю книгу.


Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe